Як правильно заповнити виборчий бюлетень, - ІНСТРУКЦІЯ

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори 2020 року. За 100 днів до виборів у парламенті оновили Виборчий кодекс. Одна з головних змін - це зміна форми виборчого бюлетеня. У зв'язку із цим, пропонуємо дізнатися, як правильно його заповнювати. 

Центральна виборча комісія оприлюднила постанову, де надали інстрікцію щодо порядку заповнення виборчого бюлетеня. Для початку пояснюємо, як заповнити бюлетень із виборів місцевих рад територіальних громад із кількістю 10 тисяч виборців і більше.

Оберіть організацію партію, за яку хочете проголосувати. Зробіть позначку плюс або іншу у порожньому квадраті навпроти назви цієї організації. Після цього впишіть порядковий номер кандидата в депутати, якого підтримуєте, у квадраті з нанесеним трафаретом. 

Фото: act.cvk.gov.ua Фото: act.cvk.gov.ua Фото: act.cvk.gov.ua

Далі пропонуємо ознайомитися із заповненням виборчого бюлетеня для голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради до 10 тисяч виборців. У такому виборчому бюлетені потрібно у порожньому квадраті, розміщеному праворуч від порядкового номера та прізвища кандидата в депутати, за якого голосуєте, робити позначку "плюс", "галочку", або іншу, що засвідчує ваш вибір. 

Фото: act.cvk.gov.ua
Фото: act.cvk.gov.ua

У виборчому бюлетені для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів сільського, селищного, міського голови праворуч від порядкового номера та прізвища кожного кандидата буде розміщений порожній квадрат, де потрібно буде зробити відповідну позначку, що засвічує ваш вибір у квадраті навпроти прізвища кандидата. 

Фото: act.cvk.gov.ua
Фото: act.cvk.gov.ua

Зазначимо, виборчі бюлетені матимуть різні кольори. Для кандидатів у депутати Львівської обласної ради підготували блакитні бюлетені, до районних рад (7 районів, відповідно нового зонування) - світло-зелені. До міських рад обиратимуть 39 голів - світло-жовті бюлетені, до 18 сільських та 16 селищних рад області бюлетені будуть кремового кольору.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав, які зміни внесли до Виборчого кодексу України та як відбуватимуться непрямі вибори старост цього року. Журналістка 032.ua також зібрала інформацію про політиків, які були офіційно зареєстровані у виборчій гонці Львівською міською територіальною виборчою комісією (ТВК). Усього назбиралося 17 охочих стати міським головою Львова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?