• Головна
  • Хто хоче стати мером Львова у 2020-му: що відомо про кандидатів
15:08, 1 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Хто хоче стати мером Львова у 2020-му: що відомо про кандидатів

Джерело фото: facebook

Джерело фото: facebook

25 жовтня 2020 року в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, де громадяни знову обиратимуть депутатів до міських та обласних рад, а також голів об’єднаних територіальних громад (мерів міст). Журналістка 032.ua зібрала інформацію про тих політиків, які були офіційно зареєстровані у виборчій гонці Львівською міською територіальною виборчою комісією (ТВК). Усього назбиралося 17 охочих стати міським головою Львова.

Садовий Андрій Іванович

Андрій Садовий, https://www.facebook.com/andriy.sadovyi

Незмінний мер Львова з 2006 року виявив бажання ще раз спробувати свої сили - уже вчетверте. Народився 19 серпня 1968 року у Львові. Засновник політичної партії “Об’єднання “Самопоміч”, від якої й висувається. Проживає у Львові. Починав свою кар’єру у 1989 році як працівник ВО “Львівприлад”, у 1992 - 1995 роках працював у Львівському відділенні Фонду соціальної адаптації молоді при Кабінеті Міністрів України. У той же період став співзасновником Львівської радіостанції “Люкс”. 1998 року вперше був обраний у Львівську міськраду, у 2000-му безуспішно балотувався у ВРУ по Округу №115 як самовисуванець, а у 2002-му - на міського голову Львова. Після створення у 2004 році ГО “Самопоміч” тричі успішно вигравав гонку за крісло мера Львова - у 2006, 2010 та 2015 роках. Водночас намагався від “Самопомочі” потрапити у Верховну Раду у 2014 та 2019 роках, але безуспішно. Змагався також за пост президента України у 2019-му та зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.

Кошулинський Руслан Володимирович

Руслан Кошулинський, https://www.facebook.com/ruslan.koshulynskyy

Народився 9 вересня 1969 року у Львові. Голова секретаріату політичної партії ВО “Свобода”, від якої й балотується. Проживає у Львові. Тривалий час займався приватним підприємництвом, аж поки у 2001 році не став помічником нардепа Олега Тягнибока, яким працював аж до 2006 року на громадських засадах і платній основі. У 2006 та 2007 роках безуспішно балотувався до ВРУ від “Свободи”. 2010 року від цієї ж політсили пройшов до Львівської міськради, а 2012 року - у Верховну Раду. У 2014 та 2019 роках ще раз спробував потрапити до ВРУ, але безуспішно. У 2015-му став депутатом Львівської облради від “Свободи”. Тоді ж спробував позмагатися за крісло міського голови Львова. Торік взяв участь у виборах президента України, але незважаючи на підтримку різних націоналістичних сил, програв у першому турі з результатом 1,62%.

Ван Доеверен Наталія Романівна

Van Doeveren Nataliya, facebook

Нове обличчя у львівській політиці - це уродженка Бродів Наталія Ван Доеверен (5 червня 1970 року). Лікарка (акушерка-гінекологиня), докторка філософії, керівниця медичної частини Благодійного фонду “Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького” Курії Львівської Архієпархії УГКЦ. Безпартійна, висувається від партії “Духовна Україна”. Проживає у Львові. 2015 року балотувалася по мажоритарці (Округ №6) від “Громадянської позиції” у Львівську облраду, але не була обрана. Раніше також працювала у Головному управлінні охорони здоров’я Львівської ОДА, Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України, Міністерстві аграрної політики України.

Гвоздович Юлія Орестівна

Юлія Гвоздович, https://www.facebook.com/julia.hvozdovych

Народилася 12 вересня 1987 року у Львові. Керівниця проєктів розвитку громад у ГО “Українська галицька асамблея”, членкиня політичної сили “Українська Галицька Партія”, від якої балотується у мери Львова. Чинна депутатка ЛМР. Проживає у Львові. 2015 року також намагалася потрапити до Львівської обласної ради від УГП по Округу №5, але безуспішно. Після обрання у ЛМР, очолює постійну комісію законності, депутатської діяльності та свободи слова. Із 2016 по 2018 роки очолювала місцевий осередок УГП. 2019 року по списках партії “Голос” намагалася пройти до Верховної Ради України, але не була обрана.

Брезіцький Назарій Романович

Назарій Брезіцький, https://www.facebook.com/nazaryybrezitskyy

Народився 16 січня 1984 року у Харкові. Приватний підприємець, директор ПАТ “Сортнасіннєовоч-Львів”, ТзОВ “Релігійне позаконфесійне видавництво “Добра книжка”, ТзОВ “Концерн “Абданк”. Безпартійний, самовисуванець. Проживає у селі Зашків біля Львова. Засновник львівської ГО “Ідея міста” та БФ “Справа Скарбека”. Має брата Романа, який разом із ним веде бізнес на Львівщині.

Телішевський Ігор Зіновійович

Ігор Телішевський, https://www.facebook.com/IgorTelishevskyi1

Народився 1 квітня 1987 року у селі Репехів на Жидачівщині. Чинний депутат Львівської міської ради, помічник-консультант народного депутата України Тараса Батенка. Член політичної партії “За майбутнє”, від якої й балотується на мера Львова. Із 2007 по 2014 роки був помічником нардепа Володимира Яворівського. 2015 року пробував пройти по мажоритарці (Округ №;56) від УКРОПу до Львівської обласної ради, але не був обраний, натомість від тієї ж партії потрапив у ЛМР. Очолює ЛОО партії “Українське об’єднання патріотів - УКРОП”. 

Синютка Олег Михайлович

Олег Синютка, https://www.facebook.com/oleg.synyutka

Народився 14 лютого 1970 року у селі Куропатники на Тернопільщині. Чинний народний депутат України, член політичної партії  “Європейська солідарність”, від якої й балотується у Львівську міську раду. Проживає у Львові. Після закінчення Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, деякий час працював заступником міського голови Івано-Франківська, та виконував обов’язки директора ТзОВ “Івано-Франківське АвтоЗАЗ-ДЕУ”, керував СТ “Маслосоюз” (м. Івано-Франківськ).  1998 року балотувався до Верховної Ради України від партії “Реформи і порядок”, а 2002 - від Блоку “Наша Україна”, безуспішно. 2006 року успішно став депутатом Івано-Франківської обласної ради. Того року балотувався у ВРУ від Блоку “Наша Україна”, а 2007 - від Блоку “Наша Україна - Народна самооборона”, не був обраний. У той же період починає працювати у Львівській міськради, був першим заступником Львівського міського голови (Андрія Садового). Із грудня 2014 до квітня 2019 року очолював Львівську ОДА, а 2015 - став депутатом Львівської облради від “Європейської солідарності”. 2019 року по списках тієї ж партії таки потрапив у ВРУ.

Зінкевич Ігор Володимирович

Ігор Зінкевич, facebook

Ігор Зінкевич, facebook

Народився 9 червня 1983 року у Львові. Працює помічником генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького. Член і співзасновник партії “ВАРТА (Всеукраїнський Альянс Регіональних і Територіальних Активістів)”, голова ГО “Варта-1”, чинний депутат Львівської міськради. 2005 року закінчив Львівську комерційну академію, з 2014 по 2019 роки працював поліції Львівської області, аж поки не перейшов у ЛНГМ. 2015 року балотувався у Львівську обласну раду та на пост мера Львова, але не був обраний, зате пройшов у ЛМР. 2019 року самовисувався по Округу №116 до Верховної Ради, але безуспішно.

Бунь Юрій Миколайович

Юрій Бунь, https://www.facebook.com/dokbun

Юрій Бунь, https://www.facebook.com/dokbun

Народився 4 липня 1968 року у Дрогобичі. Працює завідувачем кафедри хірургічної стоматології у Львівському медичному інституті (не ЛНМУ ім. Данила Галицького). Безпартійний, самовисуванець. Проживає у Львові. Є представником ГО "Спілка стоматологів України", має власну стоматологічну клініку. Має зв’язок із партією “Громада і закон”, яку 2015 року створив Михайло Ільницький.

Васюник Ігор Васильович

Ігор Васюник, https://www.facebook.com/ihor.vasiunyk

Ігор Васюник, https://www.facebook.com/ihor.vasiunyk

Народився 1 серпня 1969 року у смт Великий Любінь на Городоччині. Працює головою наглядової ради ТзОВ “Укркорпінвест”. Безпартійний, самовисуванець. Проживає у Львові. У 2005 - 2006 роках працював у НАК “Нафтогаз України”. 2006 року став депутатом Львівської облради від Блоку “Наша Україна”. Свого часу був представником “Укрзалізниці” у Кабміні, з 2012 року - заступник голови ЛОО ГО “Фронт змін”. 2012 року пройшов у Верховну Раду України по Округу №117 від ВО “Батьківщина”, а 2014 року - по списку “Народного Фронту”. 2015 року безуспішно самовисувався на посаду голови Львівської міськради.

Матис Роман Євгенович

Роман Матис, https://www.facebook.com/Roman.Matys

Роман Матис, https://www.facebook.com/Roman.Matys

Народився 28 липня 1978 року у селі Воля-Баранецька на Самбірщині. Працює керівником управління інвестиційної політики у Львівській облдержадміністрації. Безпартійний, самовисуванець. Проживає у Львові. 2015 року балотувався по мажоритарці (Округ №1) до Львівської обласної ради від “Європейської солідарності”, але обраним не був.

Кузьмак Ігор Степанович

Ігор Кузьмак, https://www.facebook.com/Kuzmak.Igor

Ігор Кузьмак, https://www.facebook.com/Kuzmak.Igor

Народився 15 червня 1965 року у Львові. Директор ТзОВ “Укрдизайнгруп”. Безпартійний, проживає у Львові. Балотується від Львівської міської організації Народного Руху України. Член Правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України. 2015 року висувався від “Громадянської позиції” у Львівську міську раду по Округу №35, але обраним не був.

Рущишин Ярослав Іванович

Ярослав Рущишин, https://www.facebook.com/rushchyshyn.yaroslav

Ярослав Рущишин, https://www.facebook.com/rushchyshyn.yaroslav

Народився 29 жовтня 1967 року у Львові. Наразі є чинним депутатом Верховної Ради України від політичної партії “Голос”. Висувається від обласного осередку “Голосу”. Проживає у Львові. У 2006 - 2010 роках був депутатом Львівської облради від Блоку “Наша Україна”, перед тим підтримував Віктора Ющенка на виборах президента 2004 року, а у 2019 році - Петра Порошенка. Генеральний директор компанії "Троттола", співзасновник Мистецького Об'єднання “Дзиґа”, Львівської бізнес-школи УКУ та ін. У 2003 - 2004 роках був співвласником “Львівської Газети”. Член Комітету підприємців Львівщини.

Кльофа Тарас Григорович

Тарас Кльофа, https://www.facebook.com/taras.klofa2020

Тарас Кльофа, https://www.facebook.com/taras.klofa2020

Народився 8 квітня 1974 року у Львові. Працює заступником начальника центру з медичної частини - начальником медичної частини Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Безпартійний, висувається від “Слуги народу”. 2015 року пройшов із “Самопоміччю” у депутати Львівської міської ради, 2019 року від тієї ж партії висувався по мажоритарці у Верховну Раду, не був обраний.

Юринець Оксана Василівна

Оксана Юринець, https://www.facebook.com/oksana.yurynets

Оксана Юринець, https://www.facebook.com/oksana.yurynets

Народилася 27 лютого 1978 року у селі Коти Яворівського району. Професорка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки та менеджменту у НУ “Львівська політехніка”. Членкиня політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”, від якої і балотується у мерію Львова. До 2014 року також займалася підприємництвом у сфері виготовлення й реалізації будівельних матеріалів. У політиці з 2010 року: спершу була депутаткою Львівської облради від “УДАРу”, 2012-го - балотувалася від тієї ж партії у Верховну Раду, але безуспішно, у 2014 році пройшла від 117 Округу у Львові у Верховну Раду від “Європейської солідарності”. 2015 року балотувалася від “ЄС” на мера Львова, у 2019-му самовисувалася по Округу №117 у Верховну Раду, але не була обрана.

Стахів Остап Васильович

Остап Стахів, https://www.facebook.com/ostakhiv

Остап Стахів, https://www.facebook.com/ostakhiv

Народився 1 січня 1985 року в Ходорові. Має вищу освіту. Очолює ГО “Ідея нації” та однойменну політичну партію, від якої й висувається. Скандально відомий борець із незаконними забудовами та коронавірусом. Проживає у Львові. 2007 року був у списку ВО “Свобода” до Верховної Ради, у 2014 та 2019 роках намагався потрапити до ВРУ як самовисуванець по Округу №117, жодного разу обраним не був.

Василишин Іван Йосипович

Іван Василишин, facebook

Іван Василишин, facebook

Маловідома постать у львівській політиці, яка присутня там уже досить давно. Народився 5 лютого 1959 року у селі Борятин на Сокальщині. За фахом - адвокат, входить у Раду адвокатів Львівської області та Конгрес Українських Націоналістів, від якої й висувається. Проживає у Львові. 2010 року балотувався у Львівську міськраду від КУН по Округу №10, 2012 року - у Верховну Раду від КУН по Округу №117, і у 2015 році - у Львівську міськраду від Радикальної партії Олега Ляшка по Округу №1, але обраним не був.

Зазначимо, що процес передвиборчої агітації офіційно завершується 23 жовтня, а саме голосування відбудеться у неділю, 25 жовтня. Прогнозовано, результати виборів мають оголосити 3 листопада.

Раніше сайт 032.ua розповідав, які зміни внесли до Виборчого кодексу України за 100 днів до місцевих виборів 2020 та як відбуватимуться непрямі вибори старост цього року. Додамо, що 25 жовтня виборці отримають по чотири бюлетені, які будуть різних кольорів і зроблені за новим зразком.

Читайте також: Як проводитимуть місцеві вибори 2020 під час карантину: затвердили вимоги

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #львівські новини #політика #кандидати у мери Львова #місцеві вибори 2020 #кандидати на міського голову Львова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
38,45
38,54
EUR
41,80
41,86
PLN
9,65
9,69
Оголошення
live comments feed...