Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує

Після здобуття незалежності, в Україні використовували внутрішні паспорти у формі книжечки. Втім, країна йде “в ногу з часом”, і з жовтня 2016 року перейшла на паспорти громадянина України у формі ID-картки. Старі паспорти все ще дійсні, але ось видають нові паспорти лише у оновленій формі.

Кореспондент сайту 032.ua зібрав актуальну інформацію про те, де можна виготовити паспорт громадянина України у Львові, скільки це буде коштувати, та які документи для цього потрібні.

Станом на нині, існує три способи виготовлення ID-паспорта: у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), у підрозділах Державної міграційної служби (ДМС) та у центрах обслуговування “Паспортний сервіс” ДП “Документ”.

Про паспорт у формі ID-картки

Паспорт громадянина України - це документ, що посвідчує особу власника та підтверджує, що ця людина є українцем (-кою). Паспорти старого зразка мають необмежений термін, але кожен громадянин може у будь-який момент обміняти його на новий за бажанням.

Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-1

Зразок паспорта в формі ID

У обов’язковому порядку ID-картки видаватимуть особам, що досягли 14-річного віку (на 4 роки), а після досягнення 18 років, його обмінювати. Термін дії ID-картки для дорослих становить 10 років, після чого паспорт потрібно оновлювати.

Паспорти нового зразка видаватимуть також тим, хто втратив старий документ, зіпсував його чи протермінував вклейку фото після досягнення 25 і 45 років, а також при зміні прізвища.

Перевагою нових паспортів є те, що на них вказано номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), тож із собою більше не потрібно носити жодних папірців.

Читайте також: Де у Львові подати документи на біометричний паспорт і скільки це коштує

Окрім цього, ID-картки мають електронний цифровий підпис (лише для повнолітніх), що дозволяє використовувати різні електронні сервіси, зокрема, отримувати адміністративні послуги просто з дому.

Перший паспорт українцям виготовляють безкоштовно, а при заміні чи виготовленні нової ID-картки потрібно буде сплатити адміністративний збір. Передбачається, що місцеві громади можуть звільняти певні категорії громадян від оплати вартості адмінпослуги за рахунок коштів місцевого бюджету.

Які документи потрібні для оформлення паспорта?

Для виготовлення чи обміну паспорта громадянина України потрібні такі документи:

 • заява-анкета, яку заповнює працівник державної установи;
 • свідоцтво про народження дитини (для 14-річних осіб, яким роблять паспорт вперше);
 • оригінали паспортів обох батьків дитини (для батьків-іноземців - довідка про реєстрацію особи громадянином України);
 • паспорт, який підлягає обміну;
 • довідка про місце проживання,
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;
 • документи, що підтверджують обставини для зміни паспорта,
 • свідоцтво про шлюб, народження дітей, зміну прізвища (за наявності),
 • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (якщо паспорт викрали в Україні),
 • для внутрішньо переміщених та бездомних осіб - відповідна довідка про взяття на облік,
 • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору.

Оформлення ID-картки через Державну міграційну службу

У будь-якому територіальному підрозділі ДМС можна оформити новий паспорт громадянина України, незалежно від місця проживання. Єдиний нюанс - тим, хто робить паспорт вперше, потрібно звертатися у підрозділ за місцем реєстрації.

Перш, ніж подати документи в міграційну, потрібно зареєструватися. Зробити це можна двома способами: онлайн на сайті ДМС або особисто, через термінал у одному з підрозділів.

Записатися до електронної черги онлайн можна на сайті ДМС за посиланням. Обираєте “Послуги для громадян України”, “Паспорт громадянина України”, далі вводите свої контактні дані, вибираєте послугу, яка вам потрібна, місце, дату і час подачі документів. Після цього приходите в міграційну службу з необхідними документами в зазначений час і оформляєте заявку.

Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-2

Читайте також: Що таке європротокол та як його оформити

На жаль, на сайтах часто бувають технічні несправності, тому поки що більш швидкий та ефективний спосіб реєстрації - це особисто в підрозділі міграційної служби. У кожному приміщення ДМС є термінал, де можна обрати вид потрібної послуги, дату й час подачі документів і одразу все оплатити. Термінал видає чек, де зазначий час прийому та персональний номер. У день подачі документів він буде висвітлюватися на табло у порядку електронної черги.

Фото: 032.ua Фото: 032.ua

Перелік адрес територіальних підрозділів Головного управління ДМС у Львівській області, графіки роботи та контактні телефони можна знайти ТУТ.

Вартість оформлення: для першого паспорта - безкоштовно, при відновленні паспорта у формі картки за 20 робочих днів - 279 грн, за 10 робочих днів (терміновий) - 366 грн.

Оформлення ID-картки через ЦНАП

Записатись на подачу документів для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки можна і в Центрі надання адміністративних послуг. Як і у випадку з міграційною службою, якщо робити паспорт вперше - потрібно прийти в ЦНАП за місцем реєстрації:

 • у Личаківському та Галицькому районах - на вул. К. Левицького, 67;
 • у Сихівському районі - на пр. Червоної Калини, 72а;
 • у Шевченківському районі - на вул. Хвильового, 14а і вул. Шевченка, 374;
 • у Залізничному районі - на вул. Виговського, 32;
 • у Франківському районі - на вул. Чупринки, 85.

Учасники бойових дій та члених їх сімей можуть подати документи на паспорт у Центрі надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарській, 41; а люди зінвалідністю І та ІІ груп обслуговуються позачергово у всіх ЦНАПах.

Тут також є кілька варіантів реєстрації на подачу документів. Перший - це “жива черга”: її залишили в ЦНАПах виключно для замовлення внутрішніх паспортів із електронним носієм, і в день в порядку “живої черги” можуть зареєструватися шестеро людей.

Фото: 032.ua Фото: 032.ua Фото: 032.ua Фото: 032.ua Фото: 032.ua

Другий - реєстрація на сайті Львівської міськради. Для цього у розділі “Сервіси” потрібно обрати вкладку “ЦНАП”, далі вибрати послугу, яка цікавить, у цьому випадку - “Паспорт громадянина України”. Після цього обираєте послугу, відповідно до потреб, наприклад “Оформлення і видача паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм у разі обміну паспорта громадянина України (у формі картки)” і - “Запис до ЦНАП”.

Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-10 Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-11

Читайте також: 6 кроків, як створити ОСББ у Львові

Після цього тиснете “Заповнити анкету” та робите попередній запис у ЦНАП. Така послуга доступна лише раз на день для однієї послуги. Коли реєстрація пройшла успішно, потрібно роздрукувати інформацію про запис (номер в електронній черзі, дату, час прийому та назву послуги) і надати його адміністратору вже під час обслуговування.

Третій спосіб - це зареєструватись персонально в одному з терміналів, що розташовані у Центрах надання адміністративних послуг. Тут так само обираєте потрібну послугу, наприклад, “Подати документи”, далі вказуєте, що це за документи, дату та час подачі.

Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-12 Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-13

Четвертий спосіб - у квітні 2019 року для ЦНАПів у Львові запустили нову функцію: усю інформацію про послуги можна отримати в мобільному додатку “EasyWalletUА”, якщо смартфон має доступ до інтернету. У найближчому майбутньому користувачі програми зможуть реєструватися у ЦНАП через цей додаток, дізнаватися про настання черги та перебіг оформлення документів, і навіть оплатити відповідні послуги.

Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-14

Вартість послуги з оформлення ID-паспорта в ЦНАПі така ж, як і у ДМС - безкоштовно для тих, хто його виготовляє вперше, у інших випадках це буде коштувати 279 грн за 20 робочих днів, та 366 грн - за 10 робочих днів (терміновий).

Важливо зазначити, що разом із паспортом громадянина України нового зразка, українці можуть отримати паперовий витяг із Єдиного державного демографічного реєстру. Документ надається безкоштовно і підтверджує місце реєстрації. Виготовити його можна також у ЦНАПі, на підставі окремої заяви упродовж 5 робочих днів.

Такий витяг потрібен до того моменту, поки усі державні та приватні структури не отримають технічної можливості зчитувати інформацію з ID-картки. Довідка про місце реєстрації може знадобитися у багатьох випадках, наприклад, під час голосування на виборах чи коли ви надумаєте відкрити рахунок у банку.

Оформлення паспорта у центрі обслуговування “Паспортний сервіс” ДП “Документ”

Усі послуги з оформлення паспорта громадянина України чи обміну можна замовити у Центрі “Паспортний сервіс” (для тих, хто виготовляє документи вперше - лише у випадку, коли місце проживання співпадає із розміщенням Центру). У Львові таких Центрів є два - на вул. Словацького, 1 (приміщення Головної пошти) та на вул. Хмельницького, 212.

Зареєструватися на подачу документів можна одразу на місці, у порядку “живої черги”, або на сайті установи за посиланням, де вказуєте номер свого мобільного телефону, дату та час подачі документів.

Де у Львові виготовити ID-паспорт громадянина України та скільки це коштує, фото-15

Варто зазначити, що підприємство бере за свої послуги 400 гривень, тому оформлення будь-якого паспорта тут обійдеться дороже. Для осіб, що досягли 14-річного віку - 400 грн, ID-картка замість паспорта старого зразка (20 днів) 679 грн, обмін ID-картки (10 днів) - 766 грн, обмін ID-картки (20 днів) - 679 грн.

Читайте також: Без паніки: 5 кроків, щоб відновити загублений паспорт за кордоном

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням атворських прав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?