Із 1 червня в Україні запрацювала система автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР). Такі комплекси автофіксації (КАФ) встановлюють у місцях, де стається найбільше автопригод із тяжкими наслідками. Система визначає номерні знаки та шукає в базі, а потім надсилає “листи щастя” порушникам із сумою штрафу.

Як передає 032.ua, поки що 50 КАФів працює у Києві та Київській області, але до кінця року планують встановити майже 220 таких комплексів у різних областях. У цьому числі - й Львівська область, де стається значна кількість дорожньо-транспортних пригод із летальними наслідками. На Львівщині для початку пропонують облаштувати 5 систем автоматичної фіксації порушень ПДР.

Зазначимо, що уникнути пильного ока системи автофіксації вкрай складно. Низка водіїв в Україні уже спробувала замальовувати номерні знаки, але все одно отримувала штраф. Відтак, українцям у поліції пропонують не порушувати ПДР, а якщо вже так сталося, ось кілька способів його оплатити.

Спосіб 1. Відсканувати QR-код

Зразок постанови, фото Патрульної поліції

На лицьовій стороні постанови, яку отримує водій, є QR-код. Якщо його відсканувати, відкриється, за яким можна побачити зображення чи відео автомобіля в момент порушення. Доступна там і постанова в електронній формі та способи оплатити штраф.

Спосіб 2. Скористатися “Електронним кабінетом водія”

Вхід у Е-кабінет водія

Із 21 грудня 2018 року в Україні діє “Електронний кабінет водія”. На сайті українці можуть отримати з бази всю інформацію про власне авто та посвідчення водія, перевірити й оплатити штрафи, записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС тощо. Сервіс доступний на сайті або на Урядовому порталі у розділі “Електронні послуги”. Залогінитися в Кабінет можна за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

Спосіб 3. Чат-бот в телеграмі

Канал у телеграмі

Для порушників ПДР створили окремий канал у телеграмі, де чат-бот допоможе розібратися зі штрафом. Знайти його можна за ніком @ShtrafyPDRbot. Зручний він тим, що може надсилати сповіщення.

Спосіб 4. Електронні платіжні системи

Електронні платежі

Усі доступні електронні платформи з можливістю розрахунку за комуналку підійдуть і для сплати штрафів за перевищення швидкості. Єдина вимога - платіжні системи мають функціонувати відповідно до законодавства України.

Спосіб 5. У банку

Каса у банку, фото з сайту "Газети "День"

Для тих, хто не довіряє смартфонам і платіжним системам, зберегли “аналоговий” варіант оплати штрафу - у відділенні банку. Реквізити:

Додамо, станом на нині, ПДР дозволяє рухатися водіям авто у населених пунктах на швидкості не більше більше 50 км/год. На автомобільних дорогах за межами населених пунктів – не більше 90 км/год, на автомобільних дорогах з розділювальною смугою – не більше 110 км/год, на автомагістралях – не більше 130 км/год. 

Якщо водій перевищив швидкість на понад 20 км/год, зобов’язаний заплатити 255 грн штрафу, на понад 50 км/год - 510 гривень. Сума може бути вдвічі меншою, якщо заплатити упродовж 10 днів з моменту отримання повідомлення. За приховування номерних знаків також передбачений штраф за ч.6. ст.121 КУпАП - 170 грн або 255 грн за повторне порушення.

Читайте також: На Львівщині побільшало місць з TruCAM, - ПЕРЕЛІК