Перед початком опалювального сезону актуальним стає питання вартості послуг ОСББ.

Як розповіли 032.ua у Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області, мешканці самі визначають вартість послуг ОСББ.

Так, Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", який визначає правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконання обов'язків співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) щодо утримання та управління, встановлено, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.

Співвласники багатоквартирних будинків завжди можуть вільно обирати форму управління, а також тих осіб, хто обслуговує їхні будинки.

Зокрема, передбачено три форми управління: перша – це управитель, друга – це ОСББ і третя форма – це  самостійне управління співвласниками будинків. Мешканці приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченою ст. 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Відтепер, ціна на послуги з управління багатоквартирним будинком є договірною, тобто не місцева влада встановлює тариф на послуги з утримання будинків і прибудинкової території, а ціна визначається виключно між самими співвласниками й обраним управителем на договірній основі.

Читайте також: Купити квартиру у Львові: як правильно це зробити і на що звертати увагу

Для уникнення будь-яких непорозумінь із керівництвом ОСББ, співвласникам багатоквартирного будинку під час проведення зборів співвласників необхідно уважно вияснити перелік та ціну послуги з управління ОСББ, які буде надавати обраний ними управитель. При цьому варто ретельно з'ясовувати всі підстави надання послуг до підписання договору про надання послуги з управління ОСББ (договір підписується співвласником (співвласниками) або уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників). Сам договорів має відповідати вимогам Типовому договору, який затверджений постановою Кабінету міністрів України від 05.09.2018 року №712.

Варто зауважити, що до повноважень загальних зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, зокрема про:

  • визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем;
  • обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням;
  • визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним  будинком;
  • визначення переліку та ціни послуги з управління багатоквартирним будинком.

Співвласники ОСББ  у разі надання управителем неякісних послуг мають право на дострокове розірвання договору, який  укладається терміном на один рік та обрання собі іншого управителя.

У разі непогодження співвласників багатоквартирного будинку з умовами договору, вони і надалі мають право отримувати послуги з утримання будинків та прибудинкової території на умовах попереднього договору до травня 2020 року та оплачувати послуги по тарифах на послуги з утримання будинків, які були затверджені рішенням виконавчого комітету органу місцевого самоврядування. А згодом, за результатами конкурсу їм орган місцевого самоврядування, на території якої розташоване ОСББ, сам визначить управителя для вашого будинку.

Читайте також: Як у Львові отримати податкову знижку на розвиток дитини