Перед початком нового шкільного року чи семестру актуальним стає питання отримання податкової знижки на розвиток дитини.

Як розповіли 032.ua у Головному територаільному управлінні юстиції у Львівській області, держава може повертати з податку на доходи, сплаченого батьками, податкову знижку на розвиток дитини.

Тобто, якщо українці не мають власного бізнесу, але при цьому не шкодують коштів на додаткову освіту для дитини, можуть частково повернути собі частину грошей та отримати соціальну пільгу на навчання у закладах освіти - дитсадочках, спортивних чи музичних школах, а також профтехучилищах, коледжах і закладах вищої освіти.

Єдина вимога - такі школи чи гуртки повинні мати спеціальну акредитацію від Міністерства освіти та бути українськими. Тобто для навчання за кордоном така знижка не надається. Це стосується і студентів, які навчаються на військових кафедрах.

Читайте також: Особистий кабінет львів'янина: покрокова інструкція з використання

Орієнтовний розмір податкової знижки становить 18% від фактично сплаченої суми за навчання. Тому оформленням цієї соціальної послуги від держави варто членові сім'ї, який офіційно працевлаштований і має більшу зарплату. Таким чином розмір пільги буде вищим.

При цьому, потрібно слідкувати, щоб у квитанції про оплату за навчання були вказані дані саме тієї особи, яка укладала договір із закладом освіти та буде отримувати відповідну пільгу.

Для отримання податкової знижки слід виконати кілька простих кроків:

1. Оплатити навчання та зберегти квитанцію.

2. Отримати довідку про доходи на роботі.

3. Заповнити декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік до 31 грудня поточного року.

4. Подати документи на отримання знижки у ДФС за місцем реєстрації та отримати свою пільгу.

Читайте також: Що робити, якщо дитина проковтнула сторонній предмет