В Україні є можливість замовити довідку про відсутність судимості через онлайн-сервіс та  особисто у сервісному центрі МВС.

Кореспондент сайту 032.ua публікує інструкцію, як це зробити.

Хто може отримати довідку про відсутність судимості?

Усі українці, яким виповнилося 14 років, мають право отримати відомості про себе із персонально-довідкового обліку.

Довідку про несудимість у сервісних центрах МВС можна замовити у два способи:

  • онлайн на сайті hsc.gov.ua;

  • безпосередньо у зручному сервісному центрі МВС.

Замовлення довідки про несудимість ОНЛАЙН

В Україні є можливість замовити довідку про відсутність судимості через онлайн-сервіс. Отримати її можна безкоштовно в будь-якому сервісному центрі МВС, в будь-який день тижня цілодобово і без прив’язки до місця реєстрації.

Крок 1 Зайти на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua, обрати спосіб реєстрації, скориставшись електронним цифровим підписом або IDBank.

Крок 2 Заповнити електронну форму і обрати зі списку сервісний центр МВС, в який приїдете за документом. Відправити форму.

Крок 3 Заявка обробляється і формується в автоматичному режимі. Після того, як отримуєте повідомлення на електронну пошту, забираєте готовий документ.

Замовлення довідки особисто у сервісному центрі МВС

Крок 1 Подати запит та отримати довідку про відсутність судимостей, незалежно від місця реєстрації, у зручному за місцем розташування територіальному сервісному центрі МВС. (Головний та регіональні сервісні центри МВС цю послугу не надають).

Крок 2 Особисто показати посадовій особі Сервісного центру документ, що посвідчує особу, та надати його копію, під час подання запиту

У разі замовлення довідки у сервісному центрі МВС, необхідні такі документи:

  • документ, що посвідчує особу Представника;

  • оригінал та копія документа, яким уповноважено Представника;

  • заява та копія документа, що посвідчує особу, стосовно якої замовляється Довідка.

Крок 3 Довідка видається станом на дату здійснення перевірки фізичної особи, безкоштовно. Відповідно до чинного законодавства максимальний термін видачі Довідки про несудимість – 30 календарних днів з дня надходження запиту.

Крок 4 Замовити Довідку в ТСЦ можна незалежно від місця реєстрації відповідно до графіку роботи ТСЦ: з вівторка по суботу, у зручний час з 9:00 до 18:00 (у суботу до 16:45), без обідньої перерви. Запит на отримання довідки заповнюється безпосередньо у адміністратора ТСЦ, на місці (зразок запиту).

У разі тимчасового або постійного перебування фізичної особи за межами держави відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, можна отримати в посольствах або консульських установах України.

На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України за посиланням  можна перевірити легітимність довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Довідка потрібна для: оформлення на роботу, оформлення візи при виїзді за кордон, участі у тендері, здійснення усиновлень та встановлення опіки, оформлення громадянства, поновлення документів, отримання дозволу на володіння зброєю тощо.