“Доступні ліки”: як це працює

Програма “Доступні ліки” запрацювала в Україні у квітні 2017 року і до сьогодні нею скористалося 8 мільйонів українців. Також програма перейшла до Національної служби здоров’я України. Ця зміна трансформує весь механізм роботи програми, адже пацієнти, які нею користуються, отримуватимуть рецепт на ліки у зовсім іншому форматі.

Кореспондент 032.ua пропонує своїм читачам дізнатися, як працює урядова програма "Доступні ліки".

Що таке “Доступні ліки”?

“Доступні ліки”: як це працює , фото-1

“Доступні ліки” – це програма, яка забезпечує кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами. Метою програми є покращення якості життя українців, а також запобігання виникненню ускладнень внаслідок недуги та передчасної смертності через захворювання.

За урядовою програмою “Доступні ліки” кожен українець має можливість отримати безкоштовно або за незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та діабет 2 типу.

Переглянути перелік лікарських засобів, які можна отримати за програмою “Доступні ліки”, можна ТУТ.

Як отримати ліки за програмою в аптеці?

Крок 1. Для початку потрібно записатися на прийом і прийти до сімейного лікаря, з яким у вас підписана декларація. А якщо ви не підписали декларацію з жодним лікарем, то варто це зробити, оскільки без неї не можна скористатися програмою “Доступні ліки”.

Крок 2. На прийомі лікар випише вам рецепт.

Крок 3. Коли лікар виписуватиме вам електронний рецепт, ви маєте перевірити, чи дійсним є номер мобільного телефону, який вказаний у вашій декларації.

Крок 4. Якщо номер телефону актуальний, то медичний працівник випише вам рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 5. Тоді на ваш мобільний телефон прийде СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

Крок 6. На ваше прохання лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі вказана інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Крок 7. Тоді йдете у зручну для вас аптеку, яка бере участь у програмі “Доступні ліки”, і називаєте працівнику аптеки номер рецепту.

Крок 8. У аптеці вам запропонують лікарські засоби, які входять до урядової програми та є в наявності у цій аптеці.

Крок 9. Обираєте один із лікарських засобів і називаєте чотиризначний код підтвердження, тоді й отримуєте свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, можете піти в іншу аптеку і отримати ліки там. Або ж зачекати, доки потрібний лікарський засіб з’явиться у цій аптеці.

“Доступні ліки”: як це працює , фото-2 “Доступні ліки”: як це працює , фото-3

Де отримати ліки за програмою?

Ліки можна отримати в будь-якій аптеці України, яка має договір з НСЗУ, не залежно від місцевості, де був виданий рецепт. Аптеки, які беруть участь у програмі, позначені наліпками “Доступні ліки”. Наразі в Україні 5041 таких аптек. Нові аптеки продовжують приєднуватися до участі в програмі.

“Доступні ліки”: як це працює , фото-4

Ознайомитись із повним списком аптек та їхнім розташуванням можна ТУТ.

Зазначимо, що з усіх питань щодо програми "Доступні ліки" ви можете звернутись до МОЗ за адресою [email protected] та на гарячу урядову лінію 15-45.

Джерело ілюстрацій: МОЗ.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважатиметься порушенням авторських прав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?