Завершився перший місяць опалювального сезону 2020 - 2021 років. У "Львівгаз збуті" помітили тенденцію до збільшення заборгованості за газ серед побутових споживачів. На Львівщині дві третини сімей, які користуються газом, мають борги на загальну суму понад 1,7 мільярда гривень.

Спілкування з боржниками показало: деякі клієнти вважають, що існує "державний дозвіл під час карантину не платити за комуналку". У "Львівгаз збуті" наголосили, що на період карантину діє лише заборона нараховувати штрафи та пеню, і роз'яснюють, як укласти договір реструктуризації боргу за газ.

1. Із кінця березня "Львівгаз збут" не штрафує споживачів за прострочення оплати за газ та не ініціює припинення газопостачання боржникам. Але в листопаді прийняли рішення стягувати заборгованість через суд. Під час карантину на це заборони немає і боржникам надіслали понад 22 тисяч попереджень.

2. Через кількамісячні борги за спожитий газ боржники можуть втратити субсидію. Субсидію можна втратити, якщо заборгувати оплату комунальних послуг за 3 місяці на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів. Зараз це 340 гривень. Поновити субсидію можна буде лише після сплати боргу та надання документів, що це підтверджують. 

3. Якщо споживач не може погасити заборгованість одним платежем, йому пропонують укласти договір реструктуризації, умови якого визначаються індивідуально.

4. Щоб взяти участь у програмі розтермінування боргу, необхідно звернутися до районного представництва компанії ТОВ "Львівгаз збут" та надати такі документи:

  • паспорт власника помешкання (або особи, яка підписала заяву приєднання до умов типового договору на постачання природного газу);
  • ІПН (індивідуальний податковий номер);
  • свідоцтво про право власності на житло;
  • довідку про кількість зареєстрованих осіб,
  • довідку, що підтверджує неплатоспроможність споживача та членів його сім’ї.

5. Сплачувати рахунки за газ можна дистанційно: в Особистому кабінеті на сайті 104.ua, через Viber-бот 7104ua, Telegram-бот 7104ua, а також за допомогою мобільних додатків 104Mobile (для Android) та 104Mobile Light (для iPhone).

Читайте також: Кліматичне питання: де шукати та над чим працювати новообраній міській раді Львова