Як отримати компенсацію за "Пакунок малюка": покрокова інструкція

Із вересня цього року в Україні припинять видачу "Пакунку малюка" - безкоштовного бебі-боксу, у якому були необхідні товари для новонародженого. Натомість, будуть виплачувати грошову компенсацію у розмірі 5 тисяч гривень.

Кореспондентка 032.ua пропонує дізнатися, як отримати компенсацію за "Пакунок малюка". Для цього отримувачу потрібно:

  • звернутися до "ПриватБанку", укласти договір із банком. Відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання та отримати соціальну картку;
  • звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із заявою та пакетом документів впродовж 12 місяців із дня народження дитини.

Із документів потрібно подати: копію свідоцтва про народження дитини та посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідку про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземців та осіб без громадянства). Копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); копію рішення про влаштування дитини у сім'ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя); довідку з пологового будинку про неотримання "Пакунка малюка" (у разі народження дитини у пологовому будинку у 2020 році).

Витрачати 5 тисяч гривень компенсації можна впродовж року у визначених закладах торгівлі або через інтернет. Придбати можна дитячі товари (для прикладу, підгузки, серветки, дитячий одяг та взуття, іграшки, харчування) та товари для породіллі. 

Фото: інструкція / Міністерство соціальної політики України, фейсбук
Фото: інструкція / Міністерство соціальної політики України, фейсбук

Зазначимо, фактично "Пакунок малюка" будуть видавати у тих регіонах, де вони є ще у наявності. Надалі - відповідно до вище вказаного алгоритму. 

Нагадаємо, раніше кореспондентка 032.ua демонструвала вміст бебі-боксу та дізналася у породіллі, наскільки доречним є його вміст.

Читайте також: Як подати показники та сплатити комунальні послуги у соцмережах

Фото на головній ілюстративне / з відкритих джерел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?