Попри послаблення карантинних заходів, певні обмеження досі існують. Особливо від самоізоляції та обмежень страждають діти. Спілкування з однолітками, розваги, можливість навчатися у звичному режимі та гуляти досхочу - усе це поки що недоступне для них. Як повідомили у Центрі громадського здоров'я, експертка зі здорового харчування Ольга Ільюхіна зауважує, що у цей період спостерігається масове порушення енергетичного балансу у дітей. Більше калорій надходить у організм, а менше - витрачається.

Основні симптоми того, що режим харчування порушений: вся родина постійно їсть, діти не хочуть рухатися (робити зарядку чи кудись піти), зростання стресу і як наслідок - бажання перекусити чимось смачненьким. Тенденція до набрання ваги під час карантину спостерігалася за кордоном: у США, Китаї, Британії, Франції... То що робити батькам, щоб діти не вийшли з карантину у вигляді пухкеньких кульок? Насамперед, зберігати спокій. Не критикувати, не читати моралі, а забезпечити основні умови для здорового харчування дітей і показати на своєму прикладі.

Можна зробити ревізію домашніх запасів і перестати купувати шкідливу їжу - печиво, цукерки, сосиски, солодку воду тощо. Діти до змін звикнуть навіть швидше, ніж дорослі.

До кожного прийому їжі слід додавати овочі або фрукти. Щоденний ідеальний баланс - це 5 порцій овочі і зелені та 2 порції фруктів і ягід на день. Підійдуть як свіжі, так і заморожені продукти.

Аби зробити процес переходу на здорове харчування веселішим, можна залучати до приготування їжі членів родини. Наймолодших - попросити сервірувати стіл або допомогти з виготовленням домашніх корисних десертів. Головне - обирати здорові рецепти. Наприклад, замість білого борошна використовувати цільнозернове, вівсяне чи кукурудзяне.

Важливо забезпечити чіткий графік прийому їжі й постійного його дотримуватися. Кухня має працювати лише у певні години й зачинятися після 20:00. Постійне під'їдання - погана звичка. Основа дня - це сніданок, обід та вечеря. Можна між ними влаштувати один перекус. Щоби не хотіти їсти, у проміжку варто зайнятися чимось цікавим.

Не потрібно використовувати смаколики як винагороду чи спосіб заїсти стрес, тривогу або нудьгу. Замість цього краще похвалити дитину, допомогти вивчити щось нове, погратися з нею, а не прививати шкідливу звичку. Здорове і збалансоване харчування у комплексі з фізичною активністю захищає організм від хвороб. 

Читайте також: Як отримати допомогу по безробіттю від держави в умовах COVID-19