Ветеринари Львівського комунального підприємства "Лев" окрім надання медичної допомоги та чіпування безпритульних собак займаються ще й прилаштуванням чотирилапих у нові родини. Як правильно адаптувати улюбленця з притулку, стерилізаційного центру чи перетримки до домашніх умов розповів кінолог Володимир Вань.

Почати з усвідомлення

Прихисток собачки чи котика має бути не черговою дитячою або дорослою забаганкою, а чітким розумінням відповідальності. Чотирилапий - така ж жива істота, як і людина. Тварина потребує щоденного догляду та уваги - мінімум 2 - 3 години на день. Це також фінансові витрати на харчування, сезонні вакцини та інші потреби - в середньому 1 -2 тисяча гривень на місяць. За неналежне поводження з твариною передбачена кримінальна відповідальність.

Правильна поведінка

Стале поводження та правильна поведінка стосується не лише собаки, але й людини. Кожен член сім'ї повинен поводитись відповідно до усталеної та заздалегідь погодженої моделі. "Це дає можливість собаці легко та спокійно адаптуватись у новому домі. До прикладу, якщо ваша донька дозволяє домашньому улюбленцеві перебування на ліжку, а ви забороняєте, то це неправильно. В такому випадку тварина не розуміє своїх господарів і не знає як потрібно поводитись. Тому межі та рамки поведінки вдома для всіх є обов’язковими", - наголосив кінолог.

Не робити акцент на страхах

Не потрібно постійно жаліти свого улюбленця й підтримувати його страхи. Якщо собака боїться вулиці, то не можна її на прогулянках носити на руках і погладжувати – у такий спосіб, ви схвалюєте почуття страху і даєте зрозуміти, що це нормально. Якщо тварина в минулому зазнала травм чи насильства, потрібна виважена поведінка, без надлишку емоцій.

Не боятись дорослих собак

Багато людей надає перевагу маленьким, щойно народженим цуценятам або кошенятам, оскільки боїться "агресивного" характеру дорослих особин. Кінолог Володимир Вань розвінчує цей міф. Так, у дорослих собак уже сформований темперамент, але це дозволяє побачити наявні плюси та мінуси. Наприклад, дорослий пес не буде гризти речі або нищити майно, з ним менше мороки.

Тварина має відповідати вашому характеру й способу життя

Перше враження не повинне бути ключем до вибору тварини. Слід краще до неї придивитись, поспостерігати за поведінкою й характером, щоб вони відповідали вашому стилю життя. Якщо ви надаєте перевагу активному відпочинку та спорту, краще обрати рухливого та енергійного песика, ніж флегматичну та спокійну собаку.

Пройти процедуру адопції

Власне усиновлення вуличної тварини (адопція) з притулку чи перетримки передбачає певні процедури та оформлення низки документів у ЛКП "Лев". Перед цим можна записатися волонтером на базі підприємства і кілька разів погуляти з собакою та поспілкуватися з нею. Працівники установи розкажуть про історію та характер собаки і дізнаються більше про самих господарів, щоб визначити, чи можна їм довірити тварину. Після цього опрацьовують паспортні дані та уже оглянуту ветеринарами собаку передають у відповідальність мешканців міста.

За додатковими консультаціями можна звернутися у ЛКП "Лев" за телефоном: (068) 535-45-45. Підприємство працює щоденно без вихідних, з 8:00 до 20:00 на вул. Промисловій, 56 у Львові. Про собачок, які шукають нову родину, читайте більше за посиланням.

Читайте також: 6 порад, як впоратися з панікою та занепокоєнням через поширення COVID-19