Коли справа доходить до планування відпочику, у багатьох людей виникає, так би мовити, проблема — куди подіти домашнього улюбленця. Звісно, чотирилапого можуть приютити друзі чи родичі. Але деякі господарі не хочуть розлучатися зі своїми меншими друзями. То як подорожувати з твариною у потягу?

Журналістка 032.ua дізналася яких правил потрібно дотримуватись, щоби подорожувати по Україні чи виїхати за кордом з домашнім улюбленцем на потягу.

Які документи потрібно мати

  • Ветеринарний паспорт на тварину, де будуть відмітки про вчасно зроблені щеплення, зокрема вакцинацію від сказу та обробку від паразитів.
  • Ветеринарну форму №1. Щоби її отримати, потрібно з ветпаспортом та улюбленцем навідатись в Державну ветеринарну клініку, у Львова така є на вулиці Промисловій, 9. Ветеринар огляне тваринку, перевірить наявність потрібних щеплень і тоді видасть цю форму.
  • Документ на багаж. Його можна придбати в касах вокзалу. Тут також потрібно вказати, кого і як будете перевозити: на руках, в контейнері чи іншим способом.

Потягом по Україні

А як саме доведеться перевозити улюбленця залежить від його розмірів:

Дрібні кімнатні тварини. Собак малих порід, котів, декоративних птахів, хом’яків, які не створюють загрозу іншими пасажирам, можна перевозити при собі у поїздах та вагонах (крім вагонів типів “СВ” та “М”). Проте аби тваринка не забруднила чи пошкодила вагон, її потрібно перевозити у спеціальній ємності — клітці, контейнері чи ящику. Без такого засобу для перевезення Вас з улюбленцем не впустять у потяг. Крім того, тваринка у вагоні такоє має перебувати на своєму місці, яке також призначене для ручної поклажі. Наприклад, якщо ви подорожуєте нічним потягом, то тваринка у контейнері має бути під полицею або на полиці з пасажиром, а якщо ви їдете у потягу з місцями для сидіння — на руках пасажира або під місцями для сидіння. Щодо оплати за перевезення тварин при пасажирі у пасажирських вагонах, то потрібно сплатити за особину чи місце за тарифом на перевезення багажу як за 20 кг, оформлення перевезення здійснюється за багажною квитанцією. Якщо ви їдете у вагоні класу “СВ” чи “М”, то для перевезення тваринки доведеться викупити всі незайняті місця у купе і тримати улюбленця в контейнері.

Великі собаки (вище 45 см). Таких тварин допускають у потяг виключно у наморднику та на повідку. Їх потрібно перевозити в окремому купе купейного вагона і не більше двох чотирилапих в одному. При цьому, якщо у купе будуть вільні місця (інші пасажири не хотіли їхати поруч з собакою), господар має оплатити їхню вартість за повним тарифом (виняток - цей пасажир належить до осіб, пільги яких визначено законодавством України). Якщо мова йде про регіональний поїзд, то великих собак тут перевозять в крайніх тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супровідника.

Свійська птиця. Курей, індиків, гусей, качок, цесарок, перепілок, голубів дозволяють перевозити лише в загальних вагонах місцевих поїздів та в регіональних поїздах, при цьому птах має обов’язково перебувати у спеціальномуконтейнері для переміщення, розміри яких не перевищують розмірів одного місцядля ручної поклажі. При цьому доведеться сплатити за особину чи місце за тарифом на перевезення багажу як за 20 кг, оформлення перевезення здійснюється за багажною квитанцією.

Собака-поводир. Особам з інвалідністю з порушеннями зору у разі пред’явлення документа, що посвідчує право на пільгу, дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати, при цьому власник собаки-поводиря має забезпечити наявність намордника. Тварина має перебувати поруч з пасажиром, якого супроводжує, та утримуватись на короткому повідку.

Зазначимо, якщо під час поїздки тварина справить нужду чи ще якось нагадатись, то прибиратиме власник чотирилапого.

У потягах сполучення з країнами СНД та Балтії

Дрібні кімнатні тварини. Чотирилапих, які не несуть загрози оточуючим, дозволяють провозити при собі за наявності відповідних ветеринарних документів, у спеціальній тарі в рахунок норми ручної поклажі на місцях, призначених для розміщення ручної поклажі. Водночас у поїздах ЗАТ “Азербайджанські залізниці” дозволяють перевозити кімнатних тварин тільки в купейних вагонах, при цьому пасажир зобов'язаний оплатити вартість проїзних документів за повним тарифом за кількістю незайнятих місць в купе, окрім місць, зайнятих дітьми, проїзд яких сплачено за дитячим тарифом.

Собаки, які не поміщаються в контейнер. Велих собак допускають до потягів виключно у намордниках та на повідку. Тварин перевозять в окремому купе купейного вагона (не більше двох), а також в купе вагона вищого класу, якщо це погоджено перевізниками. При цьому пасажир зобов'язаний оплатити вартість проїзних документів за повним тарифом за кількістю незайнятих місць в купе, окрім місць, зайнятих дітьми, або пасажирами, які мають право на проїзд за пільговим тарифом, проїзд яких сплачено відповідно до права на пільгу.

Нагадаємо, раніше 032.ua розповідав про 12 закладів Львова, куди можна піти з тваринами.

Джерело фото: google.com.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАТИМЕТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.