Щоб не повторити біди, необхідно знати свою історію, пам’ятаючи всі її сторінки, якими б трагічними й неприємними вони не були. Бабин Яр – символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі. Він став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Це данина пам'яті всім загиблим у жорстокі часи Великої Вітчизняної війни. Вшановуючи героїв опору нацизму, виховуємо молодь на прикладі взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради порятунку життя людей.

Виконують:

  • Богдан Артур Макаль – бас-баритон
  • Володимир Сивохіп – диригент
  • Львівський муніципальний хор «Гомін»
  • Молодіжний академічний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів»

Д. Шостакович. Симфонія № 13 «Бабин Яр» сі-бемоль мінор, ор. 113 для баса, хору і оркестру

Симфонія № 13 «Бабин Яр» Д. Шостаковича належить до жанру притчі. Вона направлена на утвердження етичних законів, на розкриття проблем сьогодення. «Бабин Яр» – найперше Симфонія-проповідь. Вона говорить про підлість расизму, його соромливі і криваві дії, проголошуючи ідею інтернаціонального братства. Про оптимізм нації в її вічній боротьбі з деспотичною владою, про принизливе відлуння минулого – страхах, які отравляють і керують думками людей, про шкідливість низької, вбогої філософії прислужливого кар’єризму і кінцевої «вигідності» безкорислового служіння істині в науці та мистецтві. Повний синтез, рівноправний союз виникає в найдраматичніших моментах, глибоких та чуттєвих епізодах. Інколи виникає лише деяке протистояння, музика та текст ніби розмовляють про різне. 

Під час концерту  слухачі побачать на екрані документальні матеріали, в яких йде мова про трагічні сторінки з життя єврейського народу.