Цей фестиваль присвячений 125-річчю від дня народження Леся Курбаса.                             Сьогодні ми вбачаємо, що ідеї нашого українського реформатора театральної сцени Леся Курбаса найбільше проявилися в рамках Міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев», який впродовж 23 років зберігає жанр «Класика очима експерименту».

Саме експеримент – це є той пошук нових форм, які втілював за життя Лесь Курбас. Віддаючи йому шану, ми проводимо наш фестиваль цього року, запросивши театри з Харкова, Києва та Львова, щоб нагадати глядачам як починав своє театральне життя Лесь Курбас, оскільки його доля була пов’язана саме з цими містами України.

Також запрошені театри з Австрії, Польщі та Литви, які пов’язані з молодими роками Леся Курбаса. На фестивалі планується проведення дводенного семінару 1 та 2 жовтня, на який запрошені мистецтвознавці, актори та режисери із Польщі, Австрії, Франції, Литви, Росії, Німеччини, Білорусії, Грузії, Америки, Бельгії та України.

Метою семінару є обговорення ідей Леся Курбаса в світовому театральному масштабі. Під час семінару буде відкрито виставку, за участю молодих сценографів України, Польщі та Литви. Ще однією подією, яка запланована в ці дні є відкриття лавки Леся Курбаса на алеї проспекту Свободи.

На завершення днів Леся Курбаса глядачі побачать великий театралізований карнавал за участю акторів із багатьох країн світу.