Вечір захопливих відкриттів, глибоких сенсів і прекрасної музики – запрошуємо почути одразу дві світові прем'єри у Львівському органному залі!
Цього вечора ви станете свідками того, як народжується нова сучасна українська симфонічна музика. Луганський філармонійний оркестр під дириґуванням Івана Остаповича вперше виконає дві симфонії, написані на замовлення Львівського органного залу. Їхні автори – наші сучасники – Марія Слєпченко та Володимир Богатирьов.
У межах стратегії з розвитку української академічної музики Ukrainian Live менеджмент Львівського органного залу з 2019 року замовляє сучасним українським композиторам нові масштабні твори. Завдяки цьому проєкту вже з’явилися симфонії, концерти та камерні композиції Золтана Алмаші, Олега Безбородька, Богдани Фроляк, Олександра Родіна, Дмитра Малого, Сергія Пілютікова, Сергія Леонтьєва та інших авторів. Тепер до цього переліку долучилися твори Володимира Богатирьова та Марії Слєпченко.
Марія Слєпченко – львівська композиторка та настоятелька монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористок). Авторка численних хорових, вокально-інструментальних та камерних творів, лауреатка пʼяти міжнародних конкурсів композиторів. Композиції навчалася у Мирослава Скорика у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка та приватно у Анни Завадської-Голош (директорки інституту композиції Краківської музичної академії, закінчила Американську музичну Академію (філія у Львові). Співпрацювала з капелою “Трембіта”, хором “Дударик”, вокальним ансамблем “Religimuz”, а також з диригентом Філіппо Фурланом. Її твори звучали в Італії, Німеччині, Львові, Тернополі, Івано-Франківську та ін.
Свою першу симфонію під назвою “Квантова” Марія Слєпченко написала за мотивами картин свого батька, художника Володимира Слєпченка. А саме – серії графіки “Гравітації”. Кожній з трьох частин симфонії відповідає кілька картин.
Володимир Богатирьов – композитор з Харкова, дириґент, викладач кафедри композиції та інструментування Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського. Навчався у класи Сергія Турнєєва і Олександра Щетинського. Є автором багатьох камерних, вокальних, інструментальних і оркестрових творів. Це вже не перша співпраця Володимира Богатирьова із Львівським органним залом як композитора. Саме він є автором оркестрування співогри Михайла Вербицького “Підгіряни” (для солістів, хору та оркестру) та аранжування циклу “Чотири пори року” Антоніо Вівальді для мішаного хору й органу, створених на замовлення Львівського органного залу. Богатирьов є куратором спільного проєкту Органного залу та Харківського університету мистецтв “Музика молодих харківських композиторів”.
Симфонія, що прозвучить на концерті, також є першою для Володимира Богатирьова. Твір отримав назву “7fonia” та має глибокий філософський контекст. Ядро твору складають сім звуків, що є символом сакральності числа сім, відсилають слухачів до біблійної традиції та в якийсь момент стають діалогом з Творцем. Як з хаосу народжується життя, так із тиші народжується музика Симфонії Володимира Богатирьова. Цей твір – сміливий і сучасний за формою (симфонія складається з двох частин та Інтермеццо, яке виконує орган). А ще він є документом епохи. Написаний у Харкові, під час постійних обстрілів армією росії, повітряних тривог, шахедних ночей і вимкнень світла.
Це фіксація хронотопу, музика воєнної України, її Сходу і Заходу – рефлексія, яка змушує зупинитися. почути і відчути те, ким ми є сьогодні.
Запрошуємо на унікальну подію у Львівський органний зал цього лютого – дві премʼєри двох симфоній в одному концерті. Не пропустіть!
Концерт буде записувати Радіо Культура.
Відеозапис концерту також скоро буде представлений у мобільному застосунку Ukrainian Live Classic та на однойменному ютюб-каналі.
Виконавці:
- Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
- Іван Остапович – дириґент
Програма:
- Володимир Богатирьов – Симфонія
- Марія Слєпченко – Симфонія “Квантова”
Тривалість: близько години

