Локація, де сьогодні знаходиться Домініканський собор має багатолітню історію, а перші сакральні споруди на цьому місці з’явилися ще у далекому ХІІІ столітті. Саме тут також розміщувався палац володаря міста – Лева Даниловича. У середині XVIII століття замість старого готичного собору постав новий, будівлю якого можна побачити сьогодні. Збоку до нього примикають будівлі монастирських корпусів, збудованих ще у XVI-XVII столітті.
Зараз на цьому місці розташовується Львівський музей історії релігії. У колишній трапезній Домініканського монастиря, яка сьогодні є його частиною, лауреат міжнародних конкурсів, гітарист Михайло Гончаров, представить цікаву концертну програму, у якій символічно об’єднає давні часи і сучасність: від далекого XVIII ст. (адже саме у цей період постав Домініканський собор) і аж до початку ХХІ ст.
Зокрема, у виконанні гітариста прозвучить композиція митця початку XVIII ст. – Сільвіуса Леопольда Вайса, відомі твори композиторів ХІХ століття – Франца Шуберта, Луїджі Леньяні, Каміля Сен-Санса, та творчі опуси митців-сучасників – Карлоса Москардіні, Лео Брауера.
Виконавці:
- Михайло Гончаров, акустична гітара
Програма:
- Сільвіус Леопольд Вайс. Фантазія і фуга ре мінор
- Луїджі Леньяні. Каприс №9
- Франц Шуберт. Серенада
- Каміль Сен-Санс. «Лебідь» із сюїти «Карнавал тварин»
- Антоніо Хосе. Соната: Allegro moderato, Менует, Павана
- Августин Барріос. Un Sueño en la Floresta (Сон у лісі)
- Франсіско Таррега. Арабське капричіо
- Лео Брауер. Danza del Altiplano (Танець на плоскогір’ї)
- Ейтор Вілла-Лобос. Концертний етюд №7
- Максімо Дієго Пухоль. Кандомбе
- Лео Брауер. Ідея
- Карлос Москардіні. Suburbio (Передмістя)
- Ейтор Вілла-Лобос. Концертний етюд №12