Всеукраїнський тур за участі скрипкової легенди Мідорі! Глибина, блиск, емоційність та неперевершена техніка! Улюблена всіма класика та твори сучасних українських композиторів. Лише по одному виступу у Львові, Києві та Одесі. Не пропустіть!
Мідорі (повне ім’я Мідорі Ґото) – феноменальний приклад того, як зірка вундеркінда не тільки не згасла із часом, а й щороку світить усе яскравіше. Вона народилася в Японії. Почала грати на скрипці у три роки, в 11 підкорила Нью-Йоркську філармонію і вже понад 35 років їй аплодують стоячи найпрестижніші концертні зали світу.
Вона виступала з багатьма іншими симфонічними оркестрами Лондона, Чикаго, Бостона, Сан-Франциско, філармонічними оркестрами Берліна, Відня, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Санкт-Петербурга. Співпрацювала з такими видатними музикантами, як Клаудіо Аббадо, Леонард Бернштейн, Крістоф Ешенбах, Марісс Янсонс, Пааво Ярві, Йо-Йо Ма, Сюзанна Мелккі, Менахем Преслер і Мстислав Ростропович.
Хто бачив принаймні раз щиру, емоційну, досконалу гру мініатюрної японки, той ніколи цього не забуде.
Мідорі вважає, що в усіх людей на землі є право на музику, незалежно від їхнього віку, кольору шкіри, платоспроможності, місця проживання та соціального стану. Скрипалька підкорює не лише своїм досконалим виконанням, але і величезною працею у сфері просвітництва, викладання. Недарма у вересні 2007 року вона була призначена Посланцем миру ООН.
У вересні 2019 року Мідорі здійснить Всеукраїнський тур разом з українським скрипалем, своїм учнем Орестом Смовжем. 2 вересня разом з Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича Мідорі та Орест Смовж гратимуть у Львівському органному залі. 4 вересня відбудеться концерт у Києві разом із Державним естрадно-симфонічним оркестром України, яким дириґуватиме також Іван Остапович. 6 вересня скрипалі гратимуть в Одесі з Одеським філармонійним оркестром під дириґуванням Хобарта Ерла.
У програмі – шедеври Людвіґа ван Бетовена, а також нові твори наших сучасників – Олега Безбородька та Івана Остаповича.
Мідорі – скрипка (США)
Орест Смовж – скрипка (Україна-США)
О. Безбородько – Концерт для скрипки з оркестром
І. Остапович – “Пісні кохання” для струнних
Л.ван Бетовен – Два романси для скрипки з оркестром
Л.ван Бетовен – Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор
2 вересня. Львів
Львівський Органний зал
19:00
Ukrainian Festival Orchestra
Іван Остапович – дириґент
4 вересня. Київ
Будинок звукозапису українського радіо
19:00
Державний Академічний естрадно-симфонічний оркестр України
Іван Остапович – дириґент
6 вересня. Одеса
Одеська обласна філармонія
Національний одеський філармонійний оркестр
Хобарт Ерл – дириґент
Докладно про учасників туру
Львів’янин Орест Смовж – один із найвіртуозніших українських скрипалів, який, до того ж, активно промотує класичну музику в Україні і за її межами. Випускник Національної музичної академії України ім. П. Чайковського та Yong Siew Toh Conservatory of Music в Сінгапурі, навчався у Thornton School of Music (США), а зараз проходить курс Graduate Performance Diploma в Peabody Institute у Балтиморі (США). Переможець міжнародного конкурсу ім. Т. Вронського (Варшава, 2015). Смовж концертує в Європі, Азії, Штатах, Австралії. Він є співзасновником ряду фестивалів та мистецьких проектів.
Хобарт Ерл – головний дириґент одеського Національного філармонічного оркестру, Народний артист України (2013).
Навчався у Принстонському університеті (США), Віденській вищій школі музики та виконавського мистецтва (Австрія), Лондонському музичному Трініті-коледжі (Велика Британія).
Керував колективами: Віденський ансамбль американської музики, Нью-Йоркський ансамбль віденської музики. З 1991 року – художній керівник і головний дириґент симфонічного оркестру Одеської державної обласної філармонії. Здійснив чимало одеських та українських прем'єр творів всесвітньо відомих композиторів, записав на компакт-диск симфонічну музику М. Скорика, Є. Станковича та М. Колесси.
Іван Остапович – дириґент, композитор, керівник Львівського органного залу. Співзасновник Громадської організації Collegium Management, яка займається промоцією та популяризацією української академічної музики. Втілив не один десяток проектів та фестивалів класичної музики у Львові та інших містах України.
Ukrainian Festival Orchestra – молодий оркестр зі Львова, який виріс із
камерного оркестру Collegium Musicum, і вже співпрацював із музикантами зі світовим ім’ям: Вадимом Холоденком, Корі Церовшеком, Теодором Кухарем, Ноа Бендінксом-Белґлі, Сігізвальдом Кьокеном, Андрєєм Ґавріловим, Левом Маркізом та іншими.