Храм Івана Хрестителя є однією із найдавніших святинь Львова. Найдавніша віднайдена згадка про нього відноситься ще до 1371 року. Одна із найпопулярніших легенд про цю споруду свідчить, що його збудовано близько 1260 року з ініціативи галицько-волинського князя Лева І Даниловича для своєї дружини Констанції – дочки угорського короля Бели IV. Ще одна легенда свідчить про те, що саме тут й похована п’ята дочка угорського короля. Чи справді церкву збудували за таких обставин, і наскільки ці легенди є правдивими, ми вже знати не можемо, однак те, що їх шлюб об’єднав дві відомі королівські родини, не викликає жодних сумнівів.

За підтримки угорського товариства у Львові у Храмі Івана Хрестителя, у 28-у річницю Незалежності України, гості фестивалю матимуть можливість пригадати або ж познайомитися із славними древніми часами міста та краю. У виконанні Маріанни Лаби (сопрано) та Олени Мацелюх (орган) прозвучать композиції Ф. Ліста, А. Гільманна, П. Йона. Вони органічно поєднаються із зразками творчості молодшого сина В. А. Моцарта – Франца Квасера, учня Ф. Шопена – Кароля Мікулі, та двома композиціями угорських митців – Понграца Кочо і Дезидерія Задора. Виконавці: Маріанна Лаба, сопрано Олена Мацелюх, орган

Програма :

Ференц Ліст. “Isten veled!” (Бог з тобою) Ференц Ліст. Фантазія і фуга на тему B-A-C-H Ференц Ліст. “Wie singt die Lerche schön” (Як співає жайвір гарно) Ференц Ліст. Хоральна прелюдія “Nun Danke alle Gott” (Дякую за все Богу) Понграц Кочо. “Пісня принцеси” з опери “Витязь Янош” Дезидерій Задор. “Száll a felhő” (Летять хмари) Алескандр Ґільман. Токата Франц Ксавер Моцарт. “Aus dem Französischen des J. J. Rousseau” (З французької за Руссо) Кароль Мікулі. Дві пісні з циклу Сім пісень для голосу і фортепіано П’єтро Йон. “Gesu bambino” (Ісус дитина)