За підтримки Фестиваль "Ніч у Львові"
Музика повна життя та пристрасті. Коли стихія танцю переповнює все тіло і розум. Динамічний бас додає все нових і нових обертів, і мелодії на його фоні ростуть від легкого, жвавого захоплення до повного апофеозу всіх почуттів учасників дійства. Саме таким у XVII столітті був жанр пасакалії, а не “розумною” музикою вузьких кіл музикантів-теоретиків. Життя як воно є.
Постійна повторюваність басової партії давала змогу композиторам змагатись у неперевершеності мелодій, доступних кожному і згодом цей жанр перетворився у гармонію вишуканих почуттів, інтимної бесіди та душевних зізнань. Саме таку музику можна бути почути на відкритті Львівського міжнародного органного фестивалю.
Солістка Київського Національного будинку органної та камерної музики Валерія Балаховська. привезла до Львова найкрасивіші та найемоційніші пасакалії.
Композитори наввипередки змагалися у поліфонічності та красі пасакалій: Й. К. Керль, Й. С. Бах, Й. Пахельбель… Але все нове – добре забуте старе, тож у ХХ столітті до пасакалій повернулися знову: М. Регер, М. Колесса, О. Верман, В. Гончаренко.
На відкритті Органного фестивалю 2019 ми почуємо пасакалії всіх цих композиторів у виконанні артистичної органістки Валерії Балаховської.
Концерт стане частиною Міжнародного органного фестивалю, який відбудеться у Львівському органному залі вже у дев’яте. З 14 липня по 18 серпня Львів стане органною столицею України. На гостей чекають 15 концертів, видатні органісти з чотирьох країн, майстер-класи та години гарної музики!
Валерія Балаховська закінчила Національну музичну академію України за фахом фортепіано та орган. Вона вдосконалювала техніку органного виконавства у відомих зарубіжних музикантів: Е. фон Камеке (Німеччина), Ф. Клінди (Словаччина), Б. Біллетера (Швейцарія), Й. Труммера (Австрія).
Завдяки філігранному володінню мистецтвом барокової артикуляції, яскравій емоційності та бездоганній техніці навіть добре відомі твори в інтерпретації органістки набувають оригінального звучання. До свого репертуару вона включає взірці світової класики, маловідомі твори, доробки сучасних композиторів.
Валерія Балаховська багато гастролює в Україні та за її межами, бере участь у міжнародних органних фестивалях, музичних програмах радіо й телебаченні.