Естонська органістка Улла Кріґул – чудовий приклад того, як можуть кооперувати традиції та сучасність. Ось вона грає музику класиків. А тут презентує ультрасучасний перформанс за участі органа та електроніки. На сцені вона проста та природня, а її виконавство – щире та зрозуміле.
У Львів Улла вкотре привезе трохи унікальної естонської музики. На закритті Органного фестивалю вона виконає музику Пеетера Зюди, батька естонської органної школи, а також презентує цикл, який написав сучасний композитор з Естонії Еркі-Свен Тюйр.
Концерт стане частиною Міжнародного органного фестивалю, який відбудеться у Львівському органному залі вже вдев'яте. З 14 липня по 18 серпня Львів стане органною столицею України. На гостей чекають 15 концертів, видатні органісти з чотирьох країн, майстер-класи та години гарної музики!
Улла Кріґул – одна з найвидатніших органісток Естонії свого покоління. Вона вчилася грі на фортепіано та органі в Естонії та Австрії. Виступала в якості солістки та камерної виконавиці в усіх основних естонських церквах, брала участь у міжнародних органних фестивалях, а також давала концерти в Фінляндії, Австрії та Швеції. Улла приділяє багато уваги сучасним творам: “Мені подобається грати нову естонську музику, вільну від так званих правил. У ній є простір для пошуку й експериментів і відсутнє сліпе копіювання”. Улла першою виконала кілька творів молодшого покоління естонських композиторів (Тиніс Кауманн, Галина Григор'єва, Тиніс Кирвітс, Уло Крігул, Март-Матіс Лілль та ін.).
Улла Кріґул (Естонія) – орган
П. Зюда - Прелюдія
Е.С. Тюйр - Спектрум 1, 2, 4, 3