До 60-річчя створення Львівського камерного оркестру
В рамках фестивалю “Віртуози”
Львівський органний зал завжди був особливим місцем для оркестру “Академія”. Саме в цьому залі починалося творче сходження легендарного колективу Національної музичної академії ім. Лисенка. У 1959 році Львівський камерний оркестр (саме так він тоді називався) став першим подібним колективом в Україні, який поєднав навчання та активну концертну діяльність.
Виступ в Органному 25 травня стане своєрідною ретроспективою того шляху, який колектив пройшов за 60 років. Розпочне концерт “Молитва” Мирослава Скорика, художнього керівника оркестру впродовж довгих років. Також у програмі твори Вольфґанґа Амадея Моцарта та його сина Франца Ксавера, життя якого тісно пов’язане зі Львовом. У другому відділі насолоджуватимемося “Чаконою” Крістофа Віллібальда Глюка та “Серенадою” Петра Чайковського.
Львівський камерний оркестр “Академія” заснований у 1959 році. У здобутку оркестру перемоги на міжнародних конкурсах, участь у фестивалях у Польщі, Німеччині, Білорусі та гастролі у Латвії, Литві, Польщі, Німеччини, Швеції, Франції. ЛКО ― першовиконавець низки камерних творів В. Камінського, О. Козаренка, М. Колесси, О. Криволап, Ю. Ланюка, Б. Фроляк, вся оркестрова камерна творчість художнього керівника оркестру М. Скорика, його транскрипції, джазові обробки та твори для солюючих інструментів з оркестром, світові прем’єри були виконані з “Академією”. З Львівським камерним оркестром виступали відомі музиканти та колективи.
Спільно з Львівською обласною філармонією заснував Міжнародний фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”.
Андрій Карпяк ― флейта
Львівський камерний оркестр “Академія”
Мирослав Скорик ― художній кервник
Артур Микитка ― керівник-концертмейстер
Ігор Пилатюк ― диригент
М. Скорик ― Молитва
В.А. Моцарт ― Дивертисмент для струнного квартету сі бемоль мажор KV137
Ф.К. Моцарт ― Рондо для флейти і струнних
К.В. Глюк ― Чакона з опери “Паріс і Єлена”
П. Чайковський ― Серенада для струнних