Вже у червні Перший театр представить свій другий проект-переможець конкурсу Taking the Stage від Британської ради. Це постановка п’єси Pentecost британського драматурга Девіда Едгара, яка розповідає про пошуки взаємного порозуміння між різними етнічними групами на Балканах у 1990-і роки.

Режисер постановки - Лариса Діденко, відома львів’янам за нещодавньою прем’єрою “Проданий сміх”.

Завдяки перемозі у минулорічному конкурсі Британської ради, проект Pentecost отримав фінансування та менторську допомогу.

На роль менторки проекту Pentecost Британська рада запросила відому англійську режисерку Керолайн Стайнбайс.

Вона відвідає Львів з 6 по 8 травня. Упродовж візиту Керолайн буде відвідувати репетиції та ділитися своїм досвідом із режисером Ларисою Діденко. А також, знайомитиметься зі Львовом та львів’янами.

У вівторок 7 травня, о 19-00 на сцені Першого театру відбудеться публічна розмова із Керолайн на тему “Британський театр: сучасний досвід”.

Режисерка розповість про те, як живе і функціонує театр у Британії, а також про свою участь у проекті Pentecost. Будуть присутні і режисерка вистави Pentecost Лариса Діденко та керівництво театру - художній керівник Юрій Мисак і головна режисерка Роза Саркісян.

Відео онлайн-трансляції презентації проекту «Pentecost/П’ятидесятниця» на конкурсі Taking the stage:

https://www.youtube.com/watch?v=HwpY6OOdJVA

(з 2 год. 13 хв. 20 с. - до 2 год. 32 хв. 40 с.)

Режисер Лариса Діденко:

«Це п’єса про третю світову війну, яка вже відчутно витає у повітрі і яка ймовірно почнеться, чи вже почалася в Україні. Війну, що, швидше за все, знищить усю нашу цивілізацію. Та кінець історії як такої. Це п’єса про тендітність життя. Це п’єса – застереження, п’єса – набат».

Нагадаємо, першим проектом-переможцем Taking the Stage від Першого театру стала вистава «Аліса» за відомим твором Льюїса Керрола, прем’єра якої відбулася в лютому цього року.

Інформація про Керолайн Стайнбайс:

Керолайн Штайнбайс як режисер співпрацює із компанією Sheffild Theatres, яка об’єднує під своєю вивіскою три шеффілдські театри - Crucible, Studio та Lyceum.

Керолайн — режисер-фрілансер. Народилася в Мюнхені, у теперішній час мешкає в Лондоні. Навчалася у коледжі Royal Holloway Лондонського університету, а ступінь магістра отримала в Королівській школі драми та ораторського мистецтва. У 2009 році  Керолайн стала володаркою престижної премії JMK Award for Outstanding Directors. У 2011 році її було запрошено представити свою роботу на фестивалі Radikal Jung у Мюнхені. З 2011 по 2013 роки працювала асистентом з міжнародних зв’язків театру Royal Court.

Серед недавніх режисерських робіт Керолайн можна назвати, зокрема, такі: «Любов та інформація» (Love and Information, Sheffield Theatres), «Бери, люби, тікай» («Київський академічний Молодий театр»), «Ток-шоу» (Royal Court), Mint (Royal Court), «Землетруси в Лондоні» (Earthquakes in London, тур Великою Британією, організований компанією Headlong Theatre), а також численні читання і майстер-класи в театрах National Theatre, Royal Court, Young Vic, Soho, Old Vic і Theatre Royal Plymouth.

Отримати детальну інформацію по подіям та постановці  «Pentecost» можна за номером 096 292 77 27 (Андрій Бондаренко).

Довідка:

Перший академічний український театр для дітей та юнацтва засновано у березні 1920р. у Харкові як “Театр казки”. У 1944р. театр переводять до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

В репертуарі Першого театру представлені вистави для всіх вікових категорій глядачів: вистави для дітей, підлітків та для дорослих, для сімейного перегляду. Дитячий репертуар складають переважно казки. Для підлітків театр пропонує казки із соціальною проблематикою. Вечірня сцена для дорослої аудиторії об’єднує кілька напрямків — класична драматургія, камерна драма та експериментальний документальний театр.

Fb: @TheFirstTheatre (Перший театр)

Instagram: @pershyteatrlab

Британська Рада — міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої полягає у поглибленні культурних зв’язків та освітніх можливостей. Ми сприяємо дружному діалогу та кращому порозумінню між людьми у Великій Британії та в інших країнах. Ми робимо це за допомогою позитивного внеску у Велику Британію та країни, з якими співпрацюємо, — змінюючи життя, створюючи можливості, налагоджуючи зв'язки та довіру. Ми працюємо в більш ніж 100 країнах світу у сферах мистецтва та культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. Минулого року ми взаємодіяли з понад 75 мільйонами людей та охопили 758 мільйонів людей онлайн, трансляціями та публікаціями. З 1934 року ми є британською благодійною організацією, діяльність якої регулюється Королівською хартією і державними органами Великої Британії.