Німецький органіст Міхаель Ґріль – великий знавець та популяризатор української музики. У дитинстві Міхаель Ґріль познайомився з родиною українських винахідників Полюїв, ріднею відомого композитора Василя Барвінського. Полюї відкрили для Ґріля світ української музики.

Міхаель Ґріль вперше виконав твори Барвінського на органі у 1980-их у США, записував платівки, давав інтерв’ю на радіо про українську музику. Ґріль вів переписку з Миколою Колессою, який нерідко надсилав йому свої твори з проханням зробити з них органні транскрипції. Ґріль допомагав Роману Савицькому популяризувати на заході твори українських композиторів.

Міхаель Ґріль вивчав орган та музику Євангельських християнських церков в проф. Карла Ріхтера в Мюнхені. Рік працював вільним органістом у церкві св.Матвія в Мюнхені, Німеччина. Багато гастролював, зокрема у країнах Європи, Ізраїлі та США. У 1991 він заснував концертну організацію «Нова органна музика, Мюнхен». З 1994 до 2008 р. М.Ґріль був церковним музикантом в Андреаскірхе в Мюнхені, де, серед іншого, втілив у життя проект «Фюрстенрідерські Дні Баха». З 2008 р. п.Ґріль відповідає за музику в церкві Христа Спасителя в Мюнхен-Швабінґу. Крім того, Міхаель Ґріль – композитор і займається виданням нот церковних творів. У 1999 році видано його наукову історичну працю, книгу «200‑ліття музики Євангельських церков Мюнхена: 1799-1999 рр.».

Міхаель Ґріль (Німеччина) – орган

М. Колесса – Прелюдія та фуга
В. Барвінський – Прелюдія сі-бемоль мінор (“Хоральна”)
В. Барвінський – Дві колядки (аранжування для органа М. Ґріль)
Р. М.Гельмшротт – Мелодії та танці Поля Левів:
1. Caminito, caminando
2. Entra dulce amor
3. Arrincónamela
А. Вільшер – Симфонія №11:
I. Токата
IV. Сицилієць
V. Танець вогню
Й.С. Бах – Прелюдія та фуга Мі-бемоль мажор, BWV 552