постдокументальна вистава

тривалість – 2 години 30 хвилин з антрактом

прем’єра – 7 листопада 2018-го рокувхід - вільний, але реєстрація обов'язкова для кожного/-ї глядача і глядачки. 

Горизонт 200. Так шахтарі кажуть про глибину дві тисячі метрів під землею. Для нас це і про дві тисячі кілометрів України з півночі на південь, зі сходу на захід. Це про нашу можливість бачити і небажання дивитися. Це про тих, хто не повертається. Це про перспективи. Це про викривлені закони реальності. Це про турбулентні часи.

Ця вистава не про шахтарів, попри те, що створена на основі документального матеріалу, зібраного під час експедицій по вугільних басейнах України.

Ця вистава про нас у надзвичайних історичних обставинах. Наскільки широким чи вузьким може виявитися мій особистий горизонт сприйняття в ситуації, коли я вибираю: ставити або не ставити питання?

Ця вистава – привід поставити питання: навіщо мені шахти і шахтарі? Навіщо мені театр та актори? Навіщо актору шахтар і навпаки? Навіщо ми один одному?

Ця вистава – привід для нас, як для покоління, перевести подих, щоб продовжити рух і побачити свій наступний горизонт. Або ні.

У виставі використовуються документальні монологи шахтарів із Львівсько-Волинського та Донецького вугільних басейнів, роздуми на різні теми акторів та акторок театру Лесі, відео, зняті Яремою Малащуком, під керівництвом Вікі Торнтон та Андрієм Чадом, драматургічний фікшн, витяги з різноманітних інструкцій та словників, аудіозаписи з шахти, щоденникові записи, матюки, жарти, підйоби, фрагменти підслуханих розмов уві сні, внутрішні переживання учасників та учасниць постановочної групи, озвучені на перекурі, цитати, купа цитат, гори цитат.

Особливу подяку за допомогу у виробництві вистави висловлюємо шахті “Відродження”, а також особисто Ігореві Жураковському з Червонограду, Денису Севостьянову з Білозерського та Дмитрові Зеленому з Добропілля.ПАРТНЕРИПостановка здійснена за підтримки Український культурний фонд в рамках “Остання неділя серпня – міждисциплінарного проекту через призму шахтарства".

Партнери проекту: Art Workshop DRABYNA, Мистецька рада "Діалог", Міжнародний фонд "Відродження", Львівська міська рада. 

Драматургині – Олена Апчел (Olena Apchel), Oksana Danchuk

Режисерка – Олена Апчел (Olena Apchel)

Сценографи – Олена Апчел (Olena Apchel), Oleksiy KhoroshkoКомпозиторка – Alexandra Malatskovskaya

Авторка пісень – Олена Апчел (Olena Apchel)Саунд-дизайнер – Nazar PavlykХудожник зі світла – Артур Темченко (Artur Temchenko)Медіа-художники – Oleksiy Khoroshko, Сине Мама

Діють: Rita Gurkach, Zoryana Dybovska, Andriy Kravchuk, Roman Kryvdyk, Sergiy Lytvynenko, Анастасія Лісовська, Светлана Мельник, Gala-Maria Pavlyk, Vova Pantielieiev, Vasyl Sydorko, Oxana Cymbalist

Асистентка режисерки – Svitlana Ilyuk

Звукорежисер – Ostap Shupe

rХудожники з костюмів – Олена Апчел (Olena Apchel), Тетяна Калініченко, Oleksiy Khoroshko, Diana Aga

Керівниця художньо-постановочної частини – Tetiana PopovychРеквізиторка – Аня Осадчук

Художниці-оформлювачки – Ірина Полянська, Марія Остап’юк, Наталія Ліснича

Завідувачка костюмерним цехом – Галина Гладун

Монтувальники сцени – Sergiy Lytvynenko, Олег Жеребецький, Andriy KravchukКерівниця проекту – Viktoria Shvydko

Директорка-художня керівниця театру – Olha Puzhakovska

P.S. Зверніть увагу! Кількість місць обмежена, тому просимо прийти завчасно, щоб обрати і зайняти собі місце.