Рецепт неперевершеного європейського музичного коктейлю: візьміть одного з найкращих кларнетистів Франції, поєднайте його з українським оркестром та додайте німецьку й австрійську музику. Смак Європи можна буде відчути у п’ятницю, 2 березня, в Органному залі. Семюель Берто гратиме концерти для кларнета Мольтера та Моцарта у супроводі Ukrainian Festival Orchestra – так тепер називається добре відомий львів’янам оркестр Collegium Musicum, дириґуватиме Іван Остапович.

Французький кларнетист мав перший виступ у 16 років і з того часу не полишає концертні майданчики Європи, Канади та Австралії. Семюель Берто – справжній полістиліст. Він грає та пише джаз, електро, фолк, world music та навіть саунд-треки. На сцені Берто може бути абсолютно різним – від стриманого виконавця класичного репертуару до босоногого клезмерського музиканта. Кларнетист багато виступає по всій Європі та вже кілька разів відвідував Україну, але у Львові буде вперше.

Чекає на львів’ян ще одна прем’єра. Йоганн Мельхіор Мольтер був першим композитором, який писав твори для нового на той час інструмента – кларнета. Шість кларнетних концертів Мольтера й досі лишаються шедеврами для малого кларнета. Через 270 років після створення два з цих концертів уперше прозвучать в Україні.

Не пропустіть візит цього неперевершеного француза!

 

Семюель Берто (Samuel Berthod) – кларнет (Франція)

Ukrainian Festival Orchestra (Львів)

Дириґент Іван Остапович

Й.М. Мольтер – Концерт для кларнета №1 Ля мажор

Й.М. Мольтер – Концерт для кларнета №5 Ре мажор

В.А. Моцарт – Концерт для кларнета з оркестром, KV 622