ІІ Фестиваль літньої пори «Pizzicato e cantabile»

Цимбали – це прийнята в Україні збірна назва для одного із найдавніших і найбільш розповсюджених у світі струнних щипково-ударних інструментів. Знайдене у Ніневії (тепер – м. Мосул в Іраку) зображення дуету цимбалістів має 5500 років. Біблійний псалтеріум у наслідок еволюційних вдосконалень із часом перетворився в клавесин і фортепіано. Цимбали є присутні в культурах усіх континентів, а у Китаї на них грає 20 млн. музикантів.

Львівську цимбальну школу очолює проф. Музичної академії к. м. Т. М. Баран, який пропонує в концерті на ІІ. Фестивалі знайомство зі сольною та ансамблевою музикою для цимбалів. На сцені Філармонії зазвучить цілий квартет цимбалістів, а одні із цих цимбалів колись належали Ігору Стравінському, який для них писав твори.

А о 18:00 відбудеться презентація збірки «Концертні твори для ансамблю цимбалістів з сопілкою в аранжуванні Тараса Барана» (у двох збірках)».

Пропоновані для професійних виконавців на концертних цимбалах дві збірки творів складаються зі самостійних частин. Вони охоплюють широкий спектр музичної виразовості – адже представляють різностильову музику різних епох та народів.

Першу збірку укомплектовано на базі українсько-класичної музичної літератури та зразків народного музикування, що властиве для української етніки і сусідніх з нами народів.

​​​​​​​Друга – представляє західно-європейську музику, а також сучасну джазову стилістику. І перша, і друга збірки є сформовані таким чином, що ансамбль цимбалістів доповнюється ще й використанням сопілки. Якщо ансамбль сопілки та цимбалів має свій прямий аналог в інструментальній музиці багатьох народів, то квартет цимбалістів – радше творить паралель із віртуозно-помпезним представленням оркестрового звучання в ансамблі піаністів.