Мирослав Скорик – без перебільшення, один зі стовпів сучасної української музики. Класик і новатор водночас. Непересічний композитор і талановитий педагог, який виховав численних зірок. Митець, який працював над культовими творами, серед яких – «Тіні забутих предків» Параджанова та пісня «Намалюй мені ніч». 7 квітня у Львівській філармонії – День музики Мирослава Скорика. О 19 годині запрошуємо вас послухати чотири концерти композитора у виконанні солістів Олега Каськіва (скрипка), Олександра Пірієва (віолончель), Йожефа Єрміня (фортепіано) та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Тараса Криси.

Мирослав Скорив– неймовірно яскрава творча особистість. У інтерв’ю він розповідав, що композитор-професіонал повинен вміти написати все. А найголовніше для автора – створити мелодію, яка згодом розквітне у симфонії чи концерті. У своїй творчості часто звертався до фольклорних мотивів та втілював міфопоетику карпатського краю у музиці. Проте не лише автентика і класика приваблювали композитора – він сміливо експериментував, поєднуючи коломийки і джаз, романси і рок-н-ролл.

«Карпатський концерт», написаний у 1973 році, – один з найяскравіших творів фольклорної «хвилі» Скорика. За словами композитора, він намагався передати карпатські мелодії сучасними засобами, зробити їх більш ефектними. Поверховий етнографізм Скорика не приваблював – він глибоко вивчав тему, в яку занурювався. І саме тому зараз твори композитора зачаровують мелодійністю та самобутністю.

Концерт для віолончелі з оркестром № 2, у якому солюватиме Олександр Пірієв – найновіший твір Скорика. Його прем’єра відбулася у 2016, через 33 років після створення першого концерту митця для віолончелі. Він зазначив, що це два різні твори різних епох. Презентація Другого концерту відбулася в рамках Національного проекту «ТРИ “С”: Скорик – Cильвестров – Станкович», який має на меті презентувати українському слухачеві сучасну українську музику.

Cам Мирослав Скориввиділяв жанр інструментального концерту як свій улюблений. Тому 7 квітня прозвучить також його Концерт для скрипки з оркестром № 5. Цікаво, що солістом буде відомий скрипаль Олег Каськів, якому композитор і присвятив цей твір. А завершить вечір Концерт для фортепіано з оркестром № 2, де солюватиме львівський піаніст Йожеф Єрмінь. Драматичний настрій твору, побудованого на контрастах, поєднує академічність та легкість, естрадні і джазові мотиви – усе розмаїття неоромантичного періоду у творчості Скорика.

Каса: (032) 235-89-46