На вірші однойменної поеми Тараса Шевченка
Диригент-постановник — мистецький керівник проекту – заслужений артист України Мирон Юсипович. Хормейстер-постановник – лауреат всеукраїнського конкурсу Василь Коваль
Художник-постановник — народний художник України Тадей Риндзак, комп’ютерна графіка – Володимир Босий, Данило Дацишин

Наймонументальнішим серед творів Станіслава Людкевича є кантата-симфонія «Кавказ». Прем’єра відбулася 1914 у Львові силами хору товариства «Боян» на концерті, присвяченому 100-річчю від дня народження Кобзаря. Диригував автор.

В її літературній основі – соціально-загостреній поемі Шевченка — композитора глибоко вразив образ Прометея — символ вічно живого людського духу, що не схиляється перед будь-яким гнітом і тиранією.
Поема «Кавказ» з величезною художньою силою викриває гнобительську суть царського самодержавства, закликає до боротьби проти нього. Все це композитор відтворив у грандіозному чотиричастинному циклі для хору й оркестру. У переконливій музичній формі Людкевичу вдалося втілити цілу гаму яскравих і різноманітних образів та настроїв: від похмурих, сумних, задумливих до саркастичних, героїчних. Музика «Кавказу» захоплює суворою красою, ніжною ліричністю та мужнім пафосом. Співзвучність, гармонійне злиття з поезією Шевченка є наслідком близькості творчого почерку композитора і стилю великого поета. Як і в Шевченка, у нього вражає сміливий розмах, широкі мазки, різкі контрасти у втіленні почуттів людини. Використовуючи текст поеми, композитор розділив його між величезними за масштабами частинами музичного твору:

І — «Прометей»,

II — «Молитва»,

III — «Хортам і гончим слава»,

IV — «Борітеся».

Форма окремих частин циклу наскрізна, емоційність та виразність музики від початку до кінця безпосередньо пов’язана з виразністю й глибиною тексту поеми Т.Шевченка. Саме Шевченко надихнув Людкевича на створення надзвичайно глибокого драматичного музичного твору.

«Кавказ» — твір український, починаючи від характеру епіко-драматичної розповіді, підказаного думами, й закінчуючи пісенно-інтонаційними джерелами музики. Композитор тонко відчуває жанрову, ладову, мелодико-ритмічну природу української пісні і використовує її емоційне зерно у кращих традиціях європейського симфонізму, постаючи перед слухачем – як майстер і художник світового рівня.