Інсценізація Таїсії Литвиненко за книгою Айседори Дункан «Моє життя» про розповідь відомої танцівниці про свої почуття до чоловіків уже є цікавою. А зважаючи на те, що актрисі Альбіні Сотніковій вдалося прекрасно передати усі почуття, які переживала танцівниця, вплітаючи у гру ще й танці, — враження залишається неабияке.

Кохання і танці – саме цими двома ключовими словами можна охарактеризувати виставу “Три любові Айседори Дункан” за книгою А.Дункан “Моє життя” і спогадами І.Шнайдера “Зустрічі з Єсеніним”. Переглянувши цю виставу на малій сцені НАУД театру ім.М.Заньковецької, кожний глядач залишить у своїй пам’яті образ талановитої танцівниці Айседори Дункан у неперевершеному виконанні заслуженої артистки України Альбіни Сотникової.

Життя головної героїні було схожим на тернисту стежину. Дитинство без радощів та достатку, юність – з байдужістю, зрадою та непорозумінням, материнство – з трагічною смертю двох дітей. Проте усе це не вбило її таланту та любові до мистецтва.

Перехитривши долю, з усіма її підступами Айседора ще на півтора року пережила своє найбільше кохання – Сергія Єсеніна, з яким була найщасливішою на світі закоханою жінкою. Лише після цього фатум долі таки наздогнав її. 16 вересня 1927 року, коли танцівниця їхала в машині, її червона шаль заплуталась у колесі авто і переламала їй шийні хребці. Смерть настала миттєво.

Музика Бетховена і Шопена, чудові пластичні рухи і танці, трагічне дійство цікавого сюжету – все це сприяє тому, що сидячи в залі ви не можете залишитись осторонь того, що відбувається поряд. Ви переймаєтеся життям акторів, ви живете їхньою долею. Адже танці, кохання та мистецтво – це вічні матерії…

Леся Кічура
редактор літературної частини
НАУД театру ім. М. Заньковецької

Режисер-постановник – Таїсія Литвиненко
Художник-постановник – Людмила Боярська
Балетмейстер – Наталія Каспшишак
Помічник режисера – Юрій Чеков