У західній столиці України – Львові, у будинку органної та камерної музики, відбудеться непересічна музична подія під назвою Fete de la Musique або день музики у Франції. Своєрідний музичний марафон почнеться в Україні та вже через декілька днів продовжиться у кожному містечку Франції.

Організатори прагнули першими в Європі почати цю музичну естафету із Сходу на Захід. Саме Львів стане містом, де стартуєFete de la Musique у цьому році та неформально продовжиться далі через Польщу, Естонію, Австрію та Німеччину. 21 червняFete de la Musique у день літнього сонцестояння закінчиться у Франції.

Апофеозом Fete de la Musique у Львові стане виконання одного з найкращих творів Каміля Сен-Санса - Симфонії №3, що відома світові як «органна». Виконає цей твір відомий український оркестр Collegium Musicum Festіval Оrchestra під орудою київського диригента Сергія Лихоманенка. Цей потужний та масштабний твір для потрійного складу симфонічного оркестру та романтичного органу можливий лише у декількох залах України. Але повністю розкрити творчий задум видатного композитора, на думку організаторів, можливо лише у Львівському будинку органної та камерної музики, де встановлений найбільший орган, та існує відповідна акустика для якісного виконання цього твору.

«Мета заходу – показати все багатство та широку палітру музичної спадщини Франції. Музична культура цієї країни сильно вплинула на покоління українських композиторів. Саме під час концерту ми вперше презентуємо світові оркестрову версію всесвітньо відомої «Пасакалії» видатного львівського композитора Миколи Колесси, який орієнтувався на кращі приклади французьких романтиків», - розповідає диригент проекту Fete de la Musique у Львові Сергій Лихоманенко.

Контактна особа – Ольга Калініченко

E-mail: [email protected]

тел.: + 38 063 651 16 14