XXXV Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» розпочинається концертом симфонічних шедеврів у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Відкриває програму цьогорічного фестивалю твір українського композитора: оркестрова сюїта з музики до балету «Ніч перед Різдвом» Євгена Станковича. На концерті також звучатимуть твори світових класиків Петра Чайковського і Антоніна Дворжака. 

Концертом-відкриттям диригуватиме американський диригент українського походження Теодор Кучар, який у 1990-х роках познайомив увесь світ із музикою генія українського симфонізму Бориса Лятошинського, здійснивши разом із Національним симфонічним оркестром України першокласні записи для лейблу NAXOS усіх п'яти симфоній Лятошинського. Загалом під керуванням Теодора Кучара Національний симфонічний оркестр України записав понад 70 компакт-дисків для лейблів NAXOS та Marco Polo. 
Симфонічний жанр — це вершина розвитку інструментальної класичної музики. Склад симфонічного оркестру протягом століть викристалізувався у найбагатший і найпотужніший, і водночас найскладніший в опануванні «інструмент», яким користуються композитори у своїй творчості. 

Твори українського композитора, Лауреата Шевченківської премії, Героя України Євгена Станковича виконуються по всьому світу. Проте музика до балету «Ніч перед Різдвом» ще не звучала у Львові. Цей твір композитор написав у 1990 р. і дещо іронічно охарактеризував як «балет-пастиччо». Ключовими рисами почерку Станковича є витончена, поліфонічна оркестрова фактура, особлива увага до тембру, а також глибока експресивність. У балеті є іще одна визначна риса, зумовлена самим літературним джерелом («Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя) — гумор, іронія і гротеск, що проявляться, зокрема, і у своєрідному цитуванні різноманітних широковідомих мелодій методом «кривого дзеркала». Навіть початкове означення жанру як «балет-пастиччо» є своєрідною самоіронією композитора (адже твір цей далеко не є колажем уже написаної музики, що притаманно жанру пастиччо).