31 травня місто відзначить 120 років з того дня, коли львівський трамвай вирушив у свій перший рейс колією. З цієї нагоди у Львові заплановано безліч урочистостей, на яких відзначать ветеранів-водіїв, згадають історію та проведуть святковий концерт.

120 років назад, у 1894 році, Львів став другим в Україні, після Києва, і четвертим на території Австро-Угорщини містом, яким курсував електричний трамвай. За 120 років місто змінилось, проте електротранспорт і досі виконує свій громадянський обов’язок перед його мешканцями.

Сьогодні після довгої перерви на рейси вийшов найстаріший львівський трамвай Sanok SN-1, 1912 р. випуску. Він роками стоїть в ангарі депо №1, що на вул. Городоцькій, 185. Раніше лише на старих фото можна було побачити його на вулицях міста. Таких раритетних трамваїв у світі збереглося лише два – у Львові та Кракові. Зокрема, як зазначив голова профкому ЛКП «Львівелектротранс», тоді, 120 років назад, трамвай не одразу прижився в місті.

Також, у місті в готельному комплексі «Гетьман», що на вул. Володимира Великого, 50, відбудеться конференція для ветеранів-працівників, міської влади та преси, а також відзначення тих, хто віддав велику частину свого життя розвитку трамваю.