Вперше у Львові опанують давнє мистецтво давлення винограду! Відтак, 19 жовтня о 17:00 на відкритті 111 Мiського свята сиру та вина  на площі Ринок запрацює унікальна «Гігантська давильня винограду». Такого в Україні ще не було!

Тонну винограду перетворять на виноградний сік, з якого створять фестивальне вино. Давитимуть виноград ногами – це ідеальний прес, оскільки він дозволить видавити колір зі шкірки винограду, але не розчавлюючи кісточки, які дають вину мутності та гіркоти. Саме завдяки такій давній традиції вино стає чистим, натуральним і майже магічним, і машина ніколи не зможе повторити це.

Люди і вино – разом, єдине ціле, з самого початку і до фінішу, перериваючись тільки на той час, коли вино знаходиться в пляшці.

Коли вино робити за таким стародавнім методом, то в цьому є щось романтичне, гармонійне, первинне та радісне. Чи може бути щось краще?!

Таким чином, на Святі сиру і вина започаткують традицію виробництва фестивального вина, яке відстоюватиметься протягом року. Урожаєм фестивального вина 2012 року можна буде насолодитись на наступному ІV Міському Святі сиру і вина.