Національний театр імені Марії Заньковецької відзначає 170-ти річчя з дня відкриття будівлі театру, яке відбулося 1842 р. Театр було збудовано з ініціативи графа Станіслава Скарбка (Скарбека), який виступив основним меценатом потужного проекту. Архітекторами затвердили Людвіга Піхля та Йогана Зальцмана. Будівля мала високе значення для культурного та соціального життя Львова ХІХ ст.

З нагоди такої вагомої дати Заньківчани проводять Першу Міжнародну конференцію присвячену будівлі театру графа Станіслава Скарбка (Скарбека). До участі у події запрошено провідних спеціалістів з України, Польщі та Німеччини. Серед почесних гостей конференції представники Міністерства культури України, Львівської обласної адміністрації, Міської ради міста Львова, Громадських організацій, Наукових товариств та інститутів, Музеїв тощо.

Конференція складатиметься з двох частин. У першій частині буде розкрито специфіку архітектури будівлі та перспективи її відновлення. Другий відділ буде присвячено історичним аспектам та розгляду ролі будівлі, як соціально-культурного осередку ХІХ – ХХ ст. Окремою темою буде запропоновано розгляд методів реставрації будівлі.

Запрошуємо усіх бажаючих.