Посольство Іспанії в Україні має честь вперше представити в Україні експозицію – антологію «Мовчазна гра» визначного іспанського ілюстратора Пабло Амарго.

 

Пабло Амарго буде на відкритті виставки у Києві, яке відбудеться 19 вересня о 19.00. Цього ж дня о 15.00 годині він прочитає лекцію, організовану Посольством Іспанії спільно з Національним технічним університетом України, про свою роботу та професійний шлях. Цей захід відбудеться в приміщенні «Київського політехнічного інституту» (Головний корпус, Зала засідань Вченої ради, проспект Перемоги 37, Київ). 

Останнім часом ілюстрація текстів в Іспанії знаходиться на підйомі . Газети і журнали все більше вдаються до ілюстрацій текстів. Порівняно з дев’яностими роками з’явилося значно більше спеціалізованих бібліотек та видавництв. У цьому контексті Пабло Амарго (Овієдо, 1971) став своєрідним взірцем для іспанських видавців. 

Його роботи вирізняються ретельністю, інтелектуальним баченням тексту, створенням візуальних парадоксів та неможливих ситуацій, спрямованих на те, щоб дивувати глядача та залучати його до творчості. Взірцями для нього є такі ілюстратори як Обрі Бердслі та Саул Штейнберг, але йому близька естетика авангардистів минулого століття, яку він застосовує у власному всесвіті, що характеризується мінімумом кольорів та простими формами. 

Пабло Амарго почав працювати професійним ілюстратором у середині дев ’яностих. Відтоді він працює у пресі та періодичних виданнях, він створював рекламні плакати. Зокрема він працює ілюстратором книжок в іспанських та міжнародних видавництвах (Barbara Fiore Editora, Media Vaca, Anaya, Ediciones SM, Kalandraka, La Joie de Lire (Швеція), С armelia ediciones (Венесуела), C о sac Naify (Бразилія)…) 

За час своєї діяльності він отримав численні премії, серед яких Національна премія Міністерства культури 2004 року за ілюстрації, Премія Ласарійо за ілюстрації (“Premio Lazarillo de Ilustración”) у 1999 році, За кращу ілюстрацію (“Premio Motiva de Ilustración” ) у 2000, 2004, 2005 та 2010 роках, Премія банку книги Венесуели (“Premio Banco del Libro de Venezuela”) за 2003 рік, одна з золотих нагород Братиславського бієнале з ілюстрації (“Golden Plaque – Bratislava Biennal of Illustration”). У цьому році його було нагороджено книжковою премією Cj Кореї (“CJ Picture Award in Korea”), премією Хунседа Іберія (“Premio Junceda Iberia”) та Золотою європейською нагородою (“Golden Award – European Design Awards”) за дизайн 2012 року за книгу «Випадковість» (“Casualidad”). 

У 2005 році його було обрано для участі у виставці «Ілюстрісімос» (Славетні), яку презентувало Міністерство культури як частину іспанської експозиції на міжнародному ярмарку у Болоньї. Також його обирали для участі у Міжнародному книжковому ярмарку у Болоньї у 2003 та 2009 роках. У 2003, 2005, 2007 та 2011 роках він брав участь у Бієнале з ілюстрацій у Португалії. З іншого боку Пабло Амарго за звичай бере участь у конгресах, конференціях та круглих столах як в Іспанії так і закордоном (Кіто, Болонья, Мілан , Монпельє, Мехіко і. т. д). 

Виставка «Мовчазна гра» представляє його роботи у різних жанрах: книги та ілюстровані альбоми, плакати та обкладинки книг, ілюстрації з преси та творчий процес. Більш детальна інформація про цей захід на сторінці відділу культури у Фейсбуціwww.facebook.com/culturalesUA