На пошану дипломата УНР Володимира Мурського

У день Соборності України, 22 січня, о 14 годині у Львівському музеї історії релігії вшанують пам’ять українського громадського і політичного діяча, письменника, педагога, дипломата, представника уряду УНР у вигнанні в Туреччині (1929–1935), уродженця Львова Володимира Мурського.

Протягом 20–30-х років минулого століття Володимир Мурський брав активну участь у житті української діаспори Стамбулу: відповідав за антирадянську пропаганду в Україні, піднімав питання про надання автокефалії Українській православній церкві, налагодив відносини між урядом УНР і Вселенським Патріархом, написав дві книги турецькою мовою про Україну: «Україна та її боротьба за незалежність» (1930) і «Справжнє обличчя Росії» (1932).

2018 року, завдяки зусиллям Генерального консула України в Стамбулі Олександра Гамана (сьогодні – Надзвичайний і Повноважний Посол України у В’єтнамі) і членкині Українського культурного товариства міста Стамбула, історикині, волонтерки Алії Усеновій віднайшли могилу Володимира Мурського і встановили новий надгробний хрест. Старий хрест, за їхнім сприянням, передали до Львівського музею історії релігії.

У форматі ZOOM відбудеться зустріч із Олександром Гаманом і Алією Усеновою. До них приєднаються професор кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка», реставратор пам’ятного хреста Олег Рибчинський, доктор юридичних наук, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Національної академії СБУ Володимир Окіп’юк, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар, родичі Володимира Мурського, інші. На урочистому вшануванні пам’яті дипломата УНР з вітальним словом виступлять представники Львівської обласної адміністрації, Львівської обласної ради.

Приєднатися у форматі ZOOM можна за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/81678384529?pwd=aHhmQi9CTlVaeVNwdFBMYUt4dnBRUT09

Ідентифікатор конференції: 816 7838 4529

Код доступу: DSJHe9