Львівський музей історії релігії, у співпраці з Українською академієюдрукарства і Львівською національною науковою бібліотекою України імені Василя Стефаника, 15 вересня, о16 годині, презентує виставку «(Не)забутийІван Тиктор: до 125-річчя від дня народження видавця». Захід відбудеться врамках 28 Міжнародного Book Forum Lviv.

Організатори ставили за мету ознайомити з діяльністю і вшанувати 125-літній ювілей Івана Тиктора — найуспішнішого українського видавця ХХстоліття у період його перебування у Львові (1923–1939 роки), засновника концерну «Українська Преса», редактора, громадського діяча. Виставкаокреслює біографію та родовід Івана Тиктора, його львівські локації й основнийдоробок концерну «Українська Преса». Відеоряд поглиблює знайомство звидавцем і його здобутками, а фінальна інсталяція «занурює» в атмосферутогочасної редакції.

Основу експозиції становлять документи і фотографії, які надала родинаІвана Тиктора: Наталія Байдак, Юрій Кравчук, Ольга Падковська, а також матеріали, отримані завдяки багаторічним дослідженням науковців Української академії друкарства і Львівської національної наукової бібліотеки України іменіВасиля Стефаника: часописи, книжки, календарі, тощо.««Забутий» радянською історією через ідеологічну несумісність та незламну україноцентричну позицію насправді незабутній Тиктор повертається– у досягненнях, що зробили його «королем української преси», «владарем сердець і думок» міжвоєнного галицького українства і водночас як постатьсвітового масштабу, зіставна з найвідомішими видавцями сучасності», –

розповіла завідувачка кафедри медіакомунікацій Української академії друкарства, професор, доктор філологічних наук Надія Зелінська.

Куратори виставки – Наталія Матлашенко, завідувачка відділу Львівського музею історії релігії, Надія Зелінська.

Виставку можна оглянути до 29 вересня.