Коли говоримо про львів’ян минулого століття, то зазвичай уявляємо карети на бруківці, ретро капелюшки та трохи розмиті світлини з жовтизною. А як щодо імен львів’ян? Чи були якісь «особливі», незвичні найменування? Які імена були модними? Чи й тоді батьки обирали для своїх дітей «імена, як в усіх» або «імена, як у нікого»?
Привідкриємо завісу: ім’я львів’янина чи львів’янки у першій половині ХХ ст., як правило, мало свою маленьку таємницю, в якій було заховано і складну історію міста того часу, і світоглядні позиції найменованих і найменовувачів.
Детальніше ці таємниці розкриває частотний словник-довідник «Імена львів’ян першої половини ХХ ст.» – перша в українському мовознавстві лексикографічна праця про зв’язок імені людини з позамовними чинниками, зокрема державно-політичним контекстом, віросповіданням осіб, належністю до соціальної групи, віком найменованих. Словник подає імена новонароджених дітей, імена батьків та хрещених батьків дитини, імена повитух, а також частотні показники кожного з імені.
Запрошуємо на презентацію видання 6 серпня о 19 год. у дворику книгарні Книжковий ЛЕВ. Під час презентації можна буде дізнатись цікаві факти про традиції та принципи найменування львів’ян, довідатися інформацію про функціонування свого імені в середовищі давнього Львова, а також отримати відповіді на свої запитання від укладачки словника Леся Дуда, науковиці та викладачки Львівського національного університету ім. І. Франка, засновниці освітньо-інформаційної платформи Мовна майстерня Слово на нОво.
Модерує: Наталя Кавецька
Інформаційні партнери: проєкт Локальна історія, Центр міської історії.