Чехія очима молодих художників з усього світу
Проєкт CzechImage розпочався у 2018 році: з нагоди 100-річчя заснування Чехословаччини на факультеті дизайну та мистецтва ім. Ладіслава Сутнара при Західночеському університеті в Плзні відбувся конкурс студентських робіт. Аплікантам запропонували творчо відповісти на питання: «Як ви сприймаєте Чеську республіку?», «Які, на вашу думку, найбільш характерні риси Чехії як країни?», «У чому ви бачите унікальність Чехії?».
Перша виставка відбулася у галереї Чеських центрів у січня 2018. Згодом, за посередництва і підтримки мережі Чеських центрів у світі, конкурс був поширений на 10 країн, і впродовж 2018-2019 років добірка доповнилася роботами з Польщі, Словаччини, Швеції, України, Румунії, Молдови, Німеччини, Греції, Іспанії та Японії.
Так CzechImage перетворився на мистецько-соціологічне дослідження Чехії очима молодих митців з різних куточків світу. У Львові у лютому 2020 у книгарні «Книжковий лев» ми презентуємо вже доповнену і змінену добірку найцікавіших робіт, створених у рамках проєкту впродовж двох років його існування. Упродовж виставки ми плануємо також поговорити з львівськими молодими художниками і художницями про сучасну роль плакату як жанру, його видозміну і розвиток у часи нових технологій, провести кілька кураторських екскурсій по експозиції, і навіть чеський розмовний клуб просто у книгарні! Стежте за анонсами подій на сторінці
«… Проєкт CzechImage пропонує нам подивитися на Чехію вільним та креативним поглядом, і представляє її через мистецькі роботи, які запрошують до дискусії. Наші різні досвіди та способи життя створюють образ Чеської республіки, що таїть у собі майже усі рівні сприйняття: романтичний, критичний чи стереотипний» (Ula Schneider, Kunstschule Wien, Austria)
Виставка триватиме з 13.02 до 8.03.2020.
Проєкт відбувається за підтримки Чеський центр у Києві та завдяки гостинності книгарні Книжковий ЛЕВ