17 грудня о 19:00 відбудеться Artist talk з художником та куратором Микитою Каданом (Nikita Kadan).
Художник розповість про власні проєкти, пов'язані з дослідженням «війни пам’ятей» (конфліктами всередині різних версій офіційних політик пам'яті України, пострадянського простору та Східної Європи), а також способів оповідати історію у музеї.
Під час розмови Нікіта представить проєкти «Одержимий може свідчити у суді», «Хроніка», «Проект руїн», поділиться досвідом роботи з Національним музеєм історії України та з Кмитівським музеєм образотворчого мистецтва.
У 2019 році "Територія Терору" злокалізувала у своєму музейному комплексі чималу кількість об'єктів радянської монументальної спадщини, які раніше були частиною публічного простору Львова. Одним з дослідницьких напрямків музею у 2020 році стане критичне вивчення монументалістики радянського періоду у Львові, на основі об'єктів з колекції музею.
Директорка Територія Терору, Ольга Гончар (Olha Honchar) у рамках artist talk представить план роботи з колекцією радянської спадщини у музеї на 2020–2022 роки, а також спільні проєкти з Нікітою Каданом, пов’язані з артефактами колекції: пам’ятник Юрію Великановичу, Монумент Слави та дослідженням спадщини художника Федора Тетянича (у співпраці з Луганським обласним краєзнавчим музеєм (Старобільськ) та краєзнавчим музеєм у Попасній.
У межах досліджень у 2020 році музей «Територія Терору» ініціює серію публічних заходів про методи та інструменти для критичного переосмислення
радянського минулого в Україні.
Нікіта Кадан народився в 1982 році в Києві. У 2007 році закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва і Архітектури. Член групи художників Р.Е.П. та кураторського й активістського об'єднання Худрада.
Роботи художника є в колекціях Pinakothek der Moderne (Мюнхен), MHKA (Музею сучасного мистецтва, в Антверпені), MUMOK (Музею сучасного мистецтва Фундації Людвіга у Відні), Militärhistorisches Museum (Музею військової історії у Дрездені), Національного Художнього Музею в Києві, Galeria Arsenal у Білостоку. Учасник 56 Венеційської та 14 Стамбульської бієнале, а також бієнале «Київська школа» у 2015 році.
Чекаємо вас 17 грудня (вівторок) о 19:00
у Меморіальному музеї тоталітарних режимів "Територія Терору"
проспект В’ячеслава Чорновола, 45 Г
барак #2
Вхід вільний
З усіма питаннями щодо події звертатись до Alina Dziubko (099 316 95 36)