ТворчСхід, Конгрес Культури / Culture Congress, Феміністична майстерня / Feminist Workshop та Палац Гната Хоткевича запрошують на прем’єру трьох документальних стрічок!
Запропоновані фільми розповідають про взаємодію та взаємозаперечення творчості й роботи в сучасній Україні. Про креативність, яка є бажаною, і творчість, яку ми часто не помічаємо.
Ми зняли цілий фільм на фотооб’єктив з радянського фотіка. Ми зазирнули в темряву цехів Свеми, але чудовий RGB-світ тепер виглядає ще більш неоднозначним. Ми поділилися камерами з нашими героями та героїнями, наробили мультиків з їхніх малюнків і навіть один раз дуже творчо посмажили картоплю!
ПРОГРАМА ПОКАЗУ
 «Життя поза резюме» (Режисер Сашко Протяг, 2019, 42 хв.)
Найчастіше в резюме немає місця для вказання ваших "творчих практик". І навіть якщо там є розділи на кшталт "хоббі й зацікавлення", то ви навряд чи будете туди вписувати "підбирання цікавих речей на вулиці", "поук татуювання" або "розмови про марксизм на кухні". Якщо в Марго запитати "чим ти займаєшся?", вона навряд чи згадуватимете про своє навчання в училищі чи підробітки посудомийкою. Розмови Олега зі своєю донькою і другом про свободу є такою ж невід'ємною частиною його життя, як і монотонна робота на заводі. Марта не може знайти собі роботу, але може зробити з тіста іграшкове немовля з фільму "Голова-гумка" Девіда Лінча. Фільм "Життя поза резюме" досліджує взаємодію і взаємозаперечення роботи і творчості в сучасній капіталістичній Україні.
«Метаробота» (Режисер Василь Лях, 2019, 22 хв.)
Фільм описує життя маріупольця, котрий намагається творче інтерпретувати найабсурдніші справи, обов’язки і події в щоденному житті людини з низьким прибутком. Робота в службі таксі, створення мультфільмів за допомогою старого принтера і вирощування соняхів на балконі є ритуалами, що дозволяють вислизнути із світу соціальних негараздів і несправедливостей.
«Сиреневые точки» (Режисерка Оксана Казьміна, 2019, 20 хв)
Режисерка досліджує протиріччя між прекарними умовами роботи на місцевому виробництві фотоплівки в місті Шостка і особливим “хіпстерським” статусом продукту в сучасному світі. Автобіографічні моменти спогадів про досвід роботи з плівкою в 80-ті і 90-ті в Західній Україні перетинатимуться з рефлексіями про статус речей і професій наприкінці 2010-х.
Після перегляду відбудеться дискусія за участі режисерів та режисерки. Модерує Йош (ГО “Феміністична майстерня”).
«ТворчСхід» - це проект маріупольського ГО “Фріфілмерз”, в рамках якого режисери й режисерки знімають короткометражні стрічки про культурні феномени поза культурними столицями.
Фільми створено #ЗаПідтримкиУКФ (Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору - програма УКФ) та за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні. Зміст фільмів перебуває у виключній відповідальності ГО «Фріфілмерз» і авторів та авторок стрічок і може не відображати позиції фондів.