Друга частина документального проекту-кодексу Мар’яна Пирога «Сакральний гербарій».

Виставка представляє собою дослідження духовного виміру ботанічного світу, сторінки з енциклопедії священних таїнств рослин, вікно в архаїчну космогонію, в якій немає залежності святого від людини… Зворотня путь до стану Празернини, містичний хід подій у царстві флори.

Між сакральними світами людини і рослини існує лише ілюзорна подібність і метафоричний переклад, звідси алюзії на біблійні тексти, релігійні атрибути, обряди й ритуали.

Якщо виставковий простір першої частини символізував собою передпокій прахраму де зберігаються сторінки кодексу Хронік Ботанічних Сьятих, то друга частина переносить нас у підземний храм — крипту, де зберігаються нетлінні мощі.

Тож у крипті будуть виставлені саркофаги, раки, менси, а також скляні ковчеги, в яких зберігаються мощі, починаючи від Сьятої зернинки аж до Сьятої гілочки, адже світ рослин у розмірах своїх сягає неабиякого різноманіття. І аби глибше пізнати нетлінну красу ботанічного мікросвіту, Вам допомагатимуть оптичні елементи, як алюзія близького контакту з незримим.

Завершує метафоричний архітектурний комплекс Сакрального Гербарію «Дзвіниця», яку символізує звукова частина проекту – «Співи і Казання Ботанічних Сьятих», презентація якої відбуватиметься на відкритті і стане звуковим супроводом на весь час експонування.