Автори виставки Євген Булавіе, Оксана Бойко, Сергій Лєонов і Тетяна Казанцева 12-го травня зробили фото розписів Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка у славській церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ за кілька днів до їхнього знищення.

Автори – учасники ініціативного товариства, яке переконувало місцевих священика і парафіян у необхідності збереження розписів церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ видатного українського художника Модеста Сосенка та його помічника Юліана Буцманюка, виконаних у 1909 році.

Церква архітектора Василя Нагірного, інтегральною частиною якої були розписи, належить до пам’яток архітектури місцевого значення. Незважаючи на цей факт і всупереч застереженням спільноти реставраторів, мистецтвознавців, художників і шанувальників українського культурного спадку, після численних візитів фахівців уже вранці 15-го травня парафіяни цинічно збили 100-річну плитку фабрики Івана Левинського, а з 17:00 до 19:00 – розписи.

Львівська облдержадміністрація подала позов до суду для вилучення з власності громади пам’ятки та скерували звернення до ДАБІ щодо вжиття необхідних заходів за завдані пошкодження. Натомість офіційна позиція керівництва УГКЦ щодо ситуації, яка склалась, досі не озвучена. Виставка – ще одна спроба звернути увагу громадськості до прецеденту з надією, що він не потоне у болоті бюрократичних процедур, політичних ігор та байдужості.

Про авторів
Євген Булавін – лікар, шанувальник української мистецької спадщини, мистецький керівник кав’ярні «Штука».
Оксана Бойко – кандидат архітектури, старший науковий співробітник інституту «Укрзахідпроектреставрація».
Сергій Лєонов – засновник спільноти «Архітектура Львова», провідний інженер у Львівському центрі Інституту космічних досліджень НАНУ ДКАУ.
Тетяна Казанцева – історик архітектури, дослідниця поліхромії архітектури Львова, доцент кафедри дизайну та основ архітектури НУ «Львівська політехніка».