Виставка представляє дослідження духовного виміру ботанічного світу, сторінки з енциклопедії священних таїнств рослин, вікно в архаїчну космогонію, в якій немає залежності сьятого від людини. Зворотня путь до стану Празернини, містичний хід подій у царстві флори.

Між сакральними світами людини і рослини існує лише ілюзорна подібність і метафоричний переклад, звідси алюзії на біблійні тексти, релігійні атрибути, обряди й ритуали.

Експозиція складається з сакральних артефактів, ілюстрацій, сьященних текстів та епізодів з життя Ботанічних Сьятих, а також відтворених в інсталяції певних подій.

Виставковий простір трансформується у передпокій Прахраму Лісового, що стоїть на місці Сьвітового Древа (або ж під ним), у якому і зберігається кодекс Ботанічних Сьятих. Відтак художник виконує роль збирача, документаліста, тлумача і архіваріуса реліквій Ботанічного Сьвіту.

Натомість відвідувач нехай уявить себе паломником-дослідником у вимір, що повсякчас близький і неозорий.

Усі пояснення, окрім витлумачених архіваріусом назв артефактів, відтворено оригінальними ботанічними криптограмами, тож розгадка й декодування тайнопису залишаються відкритим питанням.

Відкриття виставки 5 червня о 17:00.