Перегляд та обговорення хороших чеських фільмів мовою оригіналу (але не лякайтеся – з субтитрами!).

5. června / червня, 19:00 – Pelíšky / «Кубельце»
Jan Hřebejk, Česko, 1999, 116 min
У одній із празьких віл наприкінці 60-х живуть дві родини: Шебкові й Краусові. Їхні діти ходять разом до школи, дорослі між собою вітаються, тільки татусі часом, буває, не знайдуть спільної мови. Майор Шебек – типовий промитий пропагандою мозок, який в принципі не звик по життю думати, тож часом добряче псує життя своєї родини вигадуванням різних стінгазет і меню на тиждень вперед. Натомість татусь Краус – заядлий масариківець, гуманіст, учасник руху опору, який пройшов через кілька фашистських в’язниць, а сучасними комуністичними порядками він відверто й показово погордує.
Проте одна річ обох татусів об’єднує – вони постійно намагаються своїх дітей виховувати. Відмовляються зрозуміти, що навряд чи зараз наздоженуть те, що свого часу не встигли, оскільки тепер шефство над їхніми діточками взяла на себе королева провокацій, іронічних глузувань і першого сексуального досвіду – пані Підлітковий Вік.

19. června / червня, 19:00 – Tajnosti / «Таємниці»
Аліце Нелліс, 2007 р., 95 хв.
Юлія – жінка, яка, здавалося б, має все. Симпатичного, багатого чоловіка, успішну підростаючу дочку, нескладну роботу перекладачки, яка перекладає не заради грошей, а заради радості чи просто відчуття, що вона працює, а зараз нарешті й новий, омріяний дім… Та крім цього, вона має в собі таємницю, яка в її ідилічному житті помалу перетворюється на бомбу уповільненої дії. Іноді, щоправда, добре налаштована бомба може своїм вибухом і «очищенням території» принести найбільшу користь і навпаки, ідилічне життя може бути тим найбільшим нещастям, яке спіткає людину, аж так, що вона цього навіть не помітить. Коли вранці Юлія випадково чує інформацію про смерть своєї улюбленої співачки Ніни Сімон, і згадує про час, коли вона була молодою і все було набагато простіше, то абсолютно нераціонально вирішує купити собі піаніно. І ця беззмістовна місія, яка відводить її від безпечності щоденної рутини (здається також, що і від важливих рішень, від яких Юлія втікає), стає якоюсь сучасною Одіссеєю, в якій життя Юлії та всієї її родини повністю змінюється.