Яскрава мистецька подія Львова, яка об'єднає музику, скульптуру й балет, і покликана привернути увагу до реставрації творінь геніального митця Іоана Пінзеля (1707-1761).
Подія розпочнеться о 20:00 у фойє Львівської національної опери, де будуть представлені роботи Конкурсу скульптур «Натхненні Пінзелем».
До конкурсу долучилися такі митці, як Іван Самотос, Петро Старух, Віктор Проданчук, Ярослав Костко, Володимир Цісарик, Павло Бондар, Тарас Данилюк, Василь Бабій, Володимир Семків. Ви зможете оглянути експозицію, поспілкуватися із відомими митцями, насолодитися звучанням камерної музики.
Скульптура, що здобуде перемогу у конкурсі, буде виготовлена в повний зріст і подарована місту.
О 21:00 гостей події запросять до вишуканої Дзеркальної зали, де відбудеться унікальна постановка балету «ЛЮДИНА або Містерія Майстра Пінзеля».
Балет створений, як візії про видатного Майстра, який певний час жив і творив у Львові. Скульптор Іоан Пінзель (1707-1761) – яскравий представник пізнього бароко і рококо. Для його творів характерна велика емоційність і динаміка, надання створеним формам життєвих рис.
Відкривач творчості І. Пінзеля й ініціатор створення його музею у Львові, мистецтвознавець Борис Возницький сказав: «Такої духовності, внутрішнього життя не має ні один скульптор того часу; за рівнем майстерності він – другий після Мікелянжело». В цьому переконуєшся кожен раз, коли минаєш собор св. Юра з кінною статуєю роботи Майстра – зачинателя львівської школи скульпторів.
Тарас Возняк запропонував вивести постать видатного скульптора Іоана Пінзеля з простору, з музею – на малу сцену. Музика для віолончелі-соло резонує з епохою Майстра, викликає асоціації з його безсмертною творчістю.
Постановники:
Юрій Ланюк – музика
Тарас Возняк – лібрето
Василь Вовкун – режисура
Оксана Литвиненко – віолончель
Хореограф-постановник – заслужений артист України Сергій Наєнко
Сценограф – Алла Федоришин
Організатор заходу: «Арт Студія Івони Лобан»
Партнери заходу: Департаменту культури, національностей та релігії ЛОДА, Львівська національна опера.
Подія відбувається в рамках проекту "Під Зорею Пінзеля", який був створений у 2017 році. Основна його мета - популяризація творчості геніального українського скульптора XVIII ст. епохи бароко Іоана Георгія Пінзеля. Одним із найважливіших напрямків проекту є привернення уваги до костелу Всіх Святих у селі Годовиця, що з 1974 року перебуває в аварійному стані, навіть без даху. Саме в цьому храмі знаходився найвідоміший вівтар, створений Майстром: вівтар, який підкорив Лувр.