7 травня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАНУ (Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки авторської кераміки Ганни Драголюк під назвою «Гончарна пісня». Проект приурочений до 70-го ювілею майстрині з міста Миколаєва над Дністром.

В програмі:

Театралізоване дійство «Коли народжується глина»; Майстер-клас на гончарному крузі від Ганни Драголюк; Відкриття виставки авторської традиційної кераміки

Традиційне рукотворне гончарство нині є рідкісним явищем в усьому світі. Особливо унікально, коли майстер присвятив раз у житті обраному ремеслу сорок років невтомної праці. На тлі  занепаду в Україні бренд під назвою “Миколаївське гончарство” належить до виняткових і може репрезентувати традиційне народне мистецтво Галичини у світі.  

Берегиня гончарства, Ганна Стефанівна Драголюк, гончарувати  почала з 23-х років. Згодом очолила Миколаївський керамічний цех і 35 років була незмінним керівником. Після занепаду цеху, у 2000 році майстриня відродила його  діяльність. Гени давнього роду Миколаївщини, роду Копачів, пробудили любов до мистецтва глини в сім’ї Драголюків. Рукотворні вироби сертифікуються як екологічно чисті, без шкідливих хімічних сполук. Асортимент виготовленого виключно на гончарному крузі посуду складає до ста різновидів.            Родина виконує замовлення для кафе в етностилі, готелів екотуризму. Форми і декор традиційних і “нових” форм є свідченням природного відчуття естетики  мистецтва глини.  Майстриня ревно йде шляхом давньої традиції.

У світі нині розгортаються рухи за екологічну культуру. Це екотуризм, екодизайн, етностилістика  інтер’єрів. В Україні цей рух зароджується. Сприяння миколаївської громади переконують, що у ХХІ-му столітті майстерня Ганни Драголюк, видатної майстрині українського гончарства, матиме успіх і пошанівок.

Запрошуємо відвідати унікальну виставку авторської кераміки Ганни Драголюк в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАНУ!

Куратор виставки:Ростислав Шмагало,доктор мистецтвознавства