У львівському Палаці культури ім. Гната Хоткевича 7 травня ГО «Лярш-Ковчег» проведе перегляд короткометражок AsIAm, головними героями яких стали Друзі з Ляршів різних країн. Автор короткометражок – Майкл МакДональд (Michael McDonald), американець, який будучи асистентом в Лярші в Кенії і побачивши ставлення до людей з особливими потребами на рівні влади, зняв першу історію про Друга. Історія за кілька днів набрала багато переглядів і лайків в Інтернеті, так з’явилась ідея знімати AsIAm. На сьогоднішній день світ побачили 12 історій, з українськими субтитрами – 11. Головна ідея короткометражок – «Imagine the world differently» (Дивись на світ по-іншому). Як зазначає сам автор фільмів, якщо дивитись такі чи подібні історії кожного дня, то можна побачити геть інший світ, а відповідно й змінитись самому.

Фільми зняті за підтримки Міжнародного Ляршу, позиція яких така: «Люди з інтелектуальними порушеннями продовжують сприйматись як небажані. Це одна з істотних несправедливостей нашого світу. І це одна з яких ми можемо змінити».

Одна з історій AsIAm розповідає про українського хлопця Богдана, який відвідує майстерню «Назарет» спільноти «Лярш-Ковчег». Знятий фільм в 2014 році і розповідає про бачення цього світу Богданом.  

Показ фільмів відбудеться в рамках проекту "Два кроки на зустріч світу", за підтримки Інституту лідерства та управління УКУ та фундації Чарльза Стюарта.

 

«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота в Україні, яка в 2008 році  офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш. До «Лярш-Ковчегу» належить 63 людей з розумовою неповносправністю, яких в спільноті називають друзями, та 30 асистентів. Загалом ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма - це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності. В будинку підтриманого тимчасового проживання має змогу одночасно проживати четверо друзів, а також асистенти, які їм допомагають.

Мета спільноти - дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву.

У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 149 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.

Контакти:

координатор зовнішніх зв’язків

Наталія Критович

097 299 03 11

e-mail: [email protected]