3 травня, о 16.00, у #ДоміФранка – відкриття виставки живопису Валерія Шаленка «Основи». Це візуальне бачення художником життєвого та творчого шляху двох українських геніїв – Тараса Шевченка та Івана Франка.
Валерій Шаленко – український художник, вітражист, графік і живописець, народився 31 липня 1947 р. у Сокалі. У Лубнах відвідував художню студію робітничої молоді (нині Лубенська художня школа), брав уроки у Василя Семенюти. Навчався у Сімферопольському художньому училищі імені Миколи Самокиша на спеціальності «Живопис», потім у Львівському інституті прикладного і декоративного мистецтва за спеціальністю «Художнє скло». Наставниками Валерія Шаленка були, зокрема, Роман Сельський, Теофіл Максисько, Володимир Овсійчук, Яким Запаско. Природу скла вивчав у видатного склодува Мечислава Павловського.
Валерій Шаленко працював у Львівських реставраційних майстернях Державного історико-архітектурного заповідника, у Львівському виробничому художньо-оформлювальному комбінаті, викладав композицію і живопис у Львівському художньому училищі імені Івана Труша.
В. Шаленко постійно працює в жанрі монументального мистецтва. Виконує вітражі у класичній техніці (свинцева спайка, розпис керамічними фарбами, випал у муфельній печі).
За сім вітражів, створених для церкви, 2006 року з ініціативи Патріарха Філарета Валерій Шаленко був нагороджений орденом святого архістратига Михаїла УПЦ КП.
Окрім вітражів, митець працює у графіці та живописі. До 200-ліття Тараса Шевченка він створив цикл робіт «Навколо Тараса» (20 композицій) за спогадами сучасників Шевченка. Цей цикл експонувався на ювілейній виставці у Львівському палаці мистецтв.
Валерій Шаленко є автором і комплексу вітражів для меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах Львівської обл. Це, зокрема, «Франко і Галичина», «Захар Беркут», «Гуцульська сім'я», «Мойсей».
Малярські та графічні роботи Шаленка містяться у приватних колекціях у Канаді, Греції, Чехії та Україні.
Валерій Шаленко – незмінний учасник щорічних виставок «Весняний сезон» та «Осінній сезон», які відбуваються під егідою Клубу українських митців.
Шаленко – автор численних мистецтвознавчих публікацій у наукових виданнях, зокрема про традиції і новаторство львівського вітражиста Петра Холодного.

Виставка триватиме протягом місяця.
Дім Франка, вул. Івана Франка, 150